Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nur Türk, bir konferans programı için Kandıra’daydı.

Konferansta, toplum olarak içinde bulundugumuz durum, yaşanmakta olan manevî problemler ile sebepleri ve bunlarla neler yaparak mücâdele edilebilecegi üzerinde duruldu. Vakitli olmak, doğru yemek, düşünerek davranmak, uyanik ve dengeli olmak, edebe riâyet etmek gibi konular, misâllerle işlendi.

Kocaeli, Kandıra, Sakarya ve Kaynarca’dan kıymetli hanımefendilerin katıldığı program yaklaşık iki saat sürdü.

Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programın ardindan yazar, kitap ve cd lerini imzaladi, katilimcilarla hasbihal etti.

Organizasyonda emeği geçen herkese candan teşekkür eder, yeni hayirlarda yine beraber olmayi dileriz… 🙂12 Yorum

  1. Misâfir dedi ki:

    Neslihan Hanım düşünceleriniz ve uyarılarınıza tamamen katılıyoruz. Ancak; o gün sinirli miydiniz? Bir şey mi olmuştu bilmiyorum ama konu ne olursa olsun, bedduâ etmenizi ihvân olarak hiç doğru bulamadım. Saatine gelip kabul olsa olur mu hiç?
    Hem Rabbimiz, ”Yumuşak davranmasaydın etrafından dağılır giderlerdi ve de kavlen leyyinâ!” buyuruyor. Zıkkım, bildiğiniz üzere bir cehennem yiyeceğidir ve mü’minin temennîlerinde bulunmamalıdır. Hem bedduâ olduğu için de kardeşlerimiz için itici olabilir. Bu ikâzı yapmayı yolumuz adına bir borç bilirim. İyi çalışmalar.

  2. Nefiye Oruç dedi ki:

    İnsan olarak çoğu zaman gafletteyiz. Lâkin bunun farkında değil hep bir ziyânlık içerisindeyiz. Konferans boyunca nefsin duymak istemediklerini o adî nefislerimizin kafasına vura vura duymasını sağladınız. Evet bu belki bazı nefislere ağar geldi, fakat söz Hak olunca tesiri îmânımızı bile sorgulamamıza vesîle oldu.Derdimiz, evde yemek olduğu hâlde evladımın sevdiği yemek yok diye yenisini mi yapsam yoksa Yemenli çocuklar açlıktan ölüyor o ateşe bir damla su mu olsam? İnsanım diyen tabiki bir damla su olmayı tercih edecek ve bu misalden kendisine bir ders çıkartacaktır.Öyleyse zaten anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az. Rabbim sizi Hak yolunda cesur ve vâkarlı duruşunuzdan ayırmasın. Her zaman dûamızdasınız. Rabbim gücünüzü kuvvetinizi ve sözlerinizin tesirini artırsın.Biz sizden râzıyız Mevlâ da râzı olsun.

Yorum Yap