Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin bir hizmeti olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, coşkuyla devam ediyor. 🙂

Gülde Diken adlı Şubat programında, zorlukların nasıl da birer rahmet olduğunu hatırladık. Meğer bize sıkıntı gibi görünenlerin tamamı, aslında kendimizi keşfetmemize, istîdatlarımızı fark etmemize yarayan birer vesîleymiş.

Zorluklar, azimli olanlarla geçici heves sâhiplerini, îman edenlerle şüphe edenleri ayırmamıza yarayan birer elek gibiymiş.

Sûretin ardı hikmetmiş. Külfetin ardı nîmetmiş. Rahmet bazen sıkıntı kılığında gezer ve saklambaç oynarcasına bizden kendini gizlermiş. Gerçekte rahmet olduğunu fark edenler onu sobeler ve nîmete erermiş. 🙂

Yalnızca varlık değil, yokluk da nîmetmiş. Cevherler zorlukta ortaya çıkarmış. Rızâya giden yolda darlıklar, güle giden yolda da dikenler olurmuş. Bu dikenler, tembel, bencil ve gâfil kimselere habire batarmış. Hakîkaten sevebilenlere ise gül de, diken de gülümsermiş.

Anlayacağınız, dert ve sıkıntı çekmeden güle ulaşmak diye bir şey yokmuş. Azimli, dayanıklı, kararlı olmak, gülü, dikeniyle birlikte sevmek gerekirmiş. Canı tatlı olan daha dikkatli davranmalı ve gülün dalını kibarca tutmalıymış. Doğrusu, aslında diken bize batmazmış. Biz dikene takılırmışız. Diken ne yapsın, imkânı yok ki bizi görünce içeri kaçıp saklansın? 🙂

Üstelik dikenler, bitkinin kendisini zararlılardan korumasına, ışığa yükselmesine, suyu iktisatlı kullanmasına yardım ederken, dallarının gereksiz yere kalınlaşmasına da mânî oluyormuş.

Anlayacağınız, Gülberenk ablaları bizim için yine çok güzel, mânâlı ve eğlenceli bir program hazırlamıştı. Üstelik İstanbul’da iki ayrı yerde sahnelenen bu program, her ayın son Pazar günü İzmir, Zonguldak, Adana ve Kütahya’da da sahneleniyor. Çok yakında Samsun’da da başlayabilmesi için, her birinizden duâ ricâ ederken, ablalar, gayretle çalışıyor.

Bizler, birer Gülberenk Çocuğu olarak, karar verdik: Güle giden yoldaki dikenleri sevecek, ne zaman güle baksak, bu öğrendiklerimizi düşüneceğiz. “Beni seven sıkıntıyı kendisine örtü edinsin” buyuran gül misâli Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem ile buluşanlardan olmak için, gerekirse nice zorluklarla mücâdele edeceğiz.

 28 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Hiç değil çok beğendim. Fakat niye ben çıkmadım.

 2. Misâfir dedi ki:

  Sahneye çıkamadığım için üzüldüm. Fakat çok güzeldi. Bu programın kurucusuna çok teşekkür ederim.

 3. Misâfir dedi ki:

  Program baştan sona çok eğlenceliydi. Özellikle kaktüs çok eğlendirdi. Başarılarınızın devâmını diliyoruz. Çocuklarımızın bu tür programlara daha çok ihtiyacı var. Sevgiler.

 4. Misâfir dedi ki:

  Program çok güzel olmuş. ❤

 5. Misâfir dedi ki:

  Elinize emeğinize sağlık, çok beğendim.

 6. Emine Çelik dedi ki:

  Sayın Gülberenk çalışanları, çok güzel bir çalışmaydı. Devâmını dilerim.

 7. Misâfir dedi ki:

  Çıktı, her zaman nasîbimmiş.

 8. Fatma Erdoğan dedi ki:

  Kütahya’da böyle bir program düzenlendiği için bütün emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Muhteşem bir organizasyondu, çok beğendik. İnşallah öğrendiklerimizi uygulayacağız. Bizim de katkımız ya da yapabileceğimiz bir şey olabilirse, programda bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum Yap