İmam Rabbani Eğitim ve Hizmet Derneği ile Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin ortak çalışması olarak malatya’da gerçekleşen Müzikâl Değerler Eğitimi Dersi’ne, çok sayıda eğitimci katıldı.

Büyük bir coşku ve ilgiyle tâkip edilen derslerde,  millî ve mânevî değerlerimizin müzikâl çalışmalarla nasıl verileceği anlatıldı. İki gün boyunca yoğun bir eğitim alan hocahanımlar, yeni bakış açıları kazanmanın ve ufuklarında meydana gelen açılmanın sevinciyle, katılım belgelerini aldılar.

Yeni hayırlarda, yine ortaklıklar yapmak umuduyla Malatya’dan ayrılırken, içimiz çok huzurluydu. Güzel ev sahipliği için, İmam Rabbani Eğitim ve Hizmet Derneği’ne candan teşekkürler!    🙂6 Yorum

 1. Hatice Çınar dedi ki:

  Bismillahirrahmenirrahim. Selamün aleyküm kıymetli ablacığım. Şimdiye kadar çok ihtiyaç duyduğumuz bir eğitim. Biraz geç kaldık fakat yinede yetişebildiğim için Allah’a hamd ediyorum. Rabbim sizi ve sizi yetiştiren hocalarımızdan razı olur inşallah. Rabbim ömrünüze hayırlı ömür katsın ki hizmetlerinize devam edip güzel talebeler yetiştiresiniz. Ben geç kaldım ama, hamdolsun oğlum şu anda İstanbul’da eğitim görüyor. Rabbim ömür verirse 2 sene sonra kızımı da göndereceğim inşallah. En küçük kızım da 7 yaşına yeni girdi. O daha şanslı. Hamileyken ben Kuran kursuna gittim. kızım karnımdayken bol bol Kuran dinledi. İnşallah 3 çocuğumda sohbetlerde büyüdü. Sizden ve hocalarımızdan kendim ve ailem için dua bekliyorum. İnşallah Rabbimizin razı olacağı insanlar olmamız için. Tekrar Allah’ıma şükredersek bitiriyorum. Rabbim sizi ve sizin gibi abla ve abileri başımızdan eksik etmesin. Bu ziyaretlerimiz daha sık olursa inşaallah daha iyi olacağız. Selamün Aleyküm.

 2. Melahat Canal dedi ki:

  Neslihan Nur Türk hocamıza öncelikle hoş geldin der, bu ziyaretlerin, eğitimlerin devamını Cenab-ı Allah’tan dilerim. Çok ihtiyaç duyulan bu eğitimlerin öncelikle bu fakir için gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu fakirin de sorumlu olduğu kardeşlerimize ulaşmamız bizler için çok önemli ve büyük bir ihtiyaç. Allah sizlerden razı olsun. Bu eğitimlerin devamını Cenab-ı Allah’tan diler. Allah’a emanet olun der, Allah (C.C.) yar ve yardımcınız olsun.

 3. Misafir dedi ki:

  Esselamun aleyküm sevgili Neslihan Hocam çalışmalarınızda başarılar dilerim. Devamında gelecek neslin şekillenmesinde müthiş bir çalışma gösterdiğinizi düşünüyorum. Benim sizden bir talebim olacak. Ben diyanet bünyesinde çalışıyorum ve sizde biliyorsunuzdur ki bizim de çocuklarımıza yönelik yaz kursu yapılmaktadır. Bu yaz kursumuzun başlangıcında müftülük ile ortak çalışma olarak bizlere seminer düzenlerseniz bu konuda çok fazlasıyla sizden ve tekniklerinizden istifade etme arzusundayım. Bu talebimi dikkate alırsanız çok çok mutlu olurum ve bir çok arkadaşım adına da söylüyorum onlarda çok mutlu olurlar. Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah.

 4. Yeşim Bakır dedi ki:

  Hocam çok memnun kaldık. Bizleri aydınlattınız. İki gün önce rüya gördüm. Bana Hacdan gelen biri tesbih okuyup veriyor. Güya o hacdan gelen adam babamla birlikte gelmiş. Mekkeli biriymiş. Adam tesbihi okuyup bana verdikten sonra bunu koru iyi sakla diyor. Ben babama bu adam kim diye sorunca, bunların görevi orada gül dağıtmaktır, Mekke’de onlara gülcü derler, dedi ve ben de bu rüyamı sanki size yordum. Allaha emanet olun. Yolunuz açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.

 5. Hatice dedi ki:

  Çok memnun oldum. Allah yolunuzu açık etsin.

 6. E. Kübra Pargalı dedi ki:

  Selamün aleyküm hocam. Ben bu günkü programda senin kalbine dediğiniz o kız. Siz öyle dedikten sonra bayağı utandım. Neyse bayağı akılda kalıcı danslar yaptık. Hiç unutmayacağımız bir konferans oldu. Ağzınıza ve ayağınıza sağlık. Bir sonraki programda görüşmek üzere inşallah. Selam ve dua ile.

Yorum Yap