Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Nevşehir, Şebnem Derneği & Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği ortak çalışması olarak düzenlenen iki ayrı programla, tatlı bir huzur iklimi yaşadı.

Kapadokya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programların ilki, Eğitimci – Yazar Neslihan Nur TÜRK’ün “Doğru Temsil” hakkında konuştuğu konferans programı oldu. İnançlarımızı, düşüncelerimizi, vasıflarımızı en doğru şekilde nasıl temsil edebileceğimize vurgu yapılan konuşma, katılımcılar tarafından büyük bir dikkatle tâkip edildi.

İkinci gün “Anlatılmaz, yaşanır” denebilecek türden bir konser programıyla sayın Türk, Nevşehirli hanımlar için tekrar sahne aldı. Müzik eserlerine getirdiği farklı yorumla, şaşkınlık ve takdir hisleri uyandıran Türk, tefekkürün her şekilde nasıl mümkün olacağını, gönül ve kulak ayarının nasıl düzeltilebileceğini bizzat yaşatarak gösterdi. Bu programın en büyük özelliği, Türkiye genelinde ilk defa Nevşehir’de gerçekleşmiş olmasıydı.

Öyle görünüyor ki Tefekkür konserleri büyük bir ilgi görecek.

Bizi sevgiyle ağırlayan Nevşehirli kardeşlerimize ve hâssaten Şebnem Derneği yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyor,  ortak hayırlarımızın artmasını diliyoruz.

IMG-20150809-WA0014

 

 

 14 Yorum

 1. Ayşegül Akyüz Yahşi dedi ki:

  Paylaşmayı,kardeşliği,israfın önüne geçmeyi bulunduğu her ortamda bizlere ve diğer kardeşlerimize aşıladığı için kendisine minnettârım.Kişiliğin ön planda tutulmasını ve bu sayede hanımların zamanın olumsuz etkilerinden korunmasını amaçlayarak duruşuyla Müslümanca bir bakış açısı kazandıran örnek alınası tebliğ hizmetkârı diye düşünüyorum.Ömrümün sonuna dek inş.Allah yapılan her hizmete gerek duâlarım ile gerekse gücüm yettiğince dahil olmayı güzel Rabbim’den diliyorum.Allah’â emân edin!..

 2. Ayşegül Akyüz Yahşi dedi ki:

  Sevgi selam ve dua ile…..
  Çıkmazlardan derlenip durmakta olan benliklerimizin, tasavvufun ışığında aydınlanıp yolunu bulur bir hale gelişi elbette ki insanı gururlandırıcı ve biliriz ki bizler, siz bu haklı gururu Allah için EyvALLAH sözü ile karşılamaktasınız. Veren ”O” alan ”O” diyerek hizmetlerinizi ikrâm-ı vazgeçilmez saymaktasınız.İlk kez Nevşehir’de gerçekleştirmiş olduğunuz muazzam konser ve bizi bizden daha çok düşünür olduğunuz her seminerleriniz için size minnettârız…..

  Az kalmadan, azalmadan çoğalmaya muhtâcız! Her türlü destek,dua ve sonsuz muhabbetimle……
  Allah’a emânet olun………..

Yorum Yap