Sevgili Arkadaşlar!

Gülberenk Eğitici Çocuk Programı, Saksı Çiçeği bölümüyle sahne aldı. Emek, duyarlılık ve kararlılık konularını düşündüğümüz program,  çok güzel geçti. :-)

Meğer bizler, çevremizde olup bitenlere karşı duyarlılık göstermeliymişiz. Sadece insanların değil, bitkilerin ve hayvanların durumu da bizi ilgilendirmeliymiş. Bir keder varsa sevince dönüştürmek için emek vermeliymişiz.

Mesela, bir saksı çiçeğinin suyu bittiyse, ona su vermeliymişiz. Fakat bunu yaparken, o çiçeğin ihtiyaçlarını iyi bilmeliymişiz. Kaktüse çok su verirsek çürürmüş. Çilli begonyayı güneşte bırakırsak, yaprakları yanarmış. Emek veren bilinçli olmalı, muhatabını iyi tanımalıymış. 8-) Aksi taktirde, faydalı olayım derken zararı dokunurmuş.

İyilikte kararlı olmak gerekirmiş. Bir defa sular da sonra ilgilenmezsek, çiçekler kururmuş. Bize ihtiyacı olan varlıklarla düzenli ve sürekli ilgilenirsek, işte o zaman ne de güzel olurmuş! :-D

Her canlı Allah’ı zikredermiş. İyi davranarak, ihtiyaçlarını gidererek canlıların Allah’ı daha çok anmasına yardım eder ve böylece hayırlı bir iş yaparmışız.

Öğrendiğimiz bu güzellikler içimizi ferahlattı. Hepimiz, daha duyarlı ve iyilikler yapmak konusunda daha kararlı olarak ayrıldık programdan. :-)

Zaten programa Çorum’dan, İzmir’den, Balıkesir’den, Biga’dan ve Karaman’dan gelmiş olan eğitimci ablaları görünce, emek neymiş daha iyi anladık. Onlar, sırf bu programların nasıl yapıldığını öğrenebilmek için saatlerce süren yolları aşmışlardı. Sevgisiz emek eksik demekti. Bilinçsiz emek eksik demekti. Kavradık. :-)

Bir dahaki programı heyecanla beklemeye başlamışken, dilimizde “Hocamıza” şarkısı vardı. Bizim için emek verenleri bir daha sevgiyle andık.  ;-)

Jpeg

dsc_0021-3

Jpeg

 

 30 Yorum

 1. Kerem Can Altaş diyor ki:

  11 yaşındayım. Çok sevdim. Ama maalesef bana çıkmadı.

 2. Mehmet-Melika Bingöl diyor ki:

  Program çok güzeldi. Allah razı olsun. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

 3. Betül Berrasu Yücel diyor ki:

  Gülberenk programlarını çok seviyorum. Çakmak’tan buraya Gülberenk’i izlemeye geliyorum.

 4. Berra Yücel diyor ki:

  Gülberenk’i çok seviyorum. Program çok güzeldi. En çok bitkiler bölümünü beğendim.

 5. Esma Melek Gündüz diyor ki:

  10 yaşındayım. Çok güzeldi. Çok beğendim. Gülberenk olduğu zaman gelmek istiyorum.

 6. Hatice Kübra Şahinoğlu diyor ki:

  4 yaşındayım. Çok eğlendim.

 7. Sare Beren Şahinoğlu diyor ki:

  5 buçuk yaşındayım.
  Çok eğlendim.Muzun çok sağlıklı olduğunu öğrendim. Çok güzel bir tiyatro izledim. Yarışma ödülünü çok beğendim. Sevgi çok önemliymiş. Çok eğlenceli bir oyun oynadıkları için buradakilere çok teşekkür etmek istiyorum. Sevgiler Sare..

 8. Zeynep Ela Ünal diyor ki:

  5 yaşındayım. Gülberenk’i çok seviyorum.

 9. Hatice Kübra İsmailoglu diyor ki:

  9 yaşındayım. Çok güzeldi. :-)

 10. Ömer Baha Altaş diyor ki:

  7 yaşındayım. Çok sevdim. Bana çıkmasını çok bekledim.

Yorum Yap