Merve Vakfı’nın organize ettiği, Samsun Müftülüğü’nün ev sahipliği yaptığı Müzikâl Değerler Eğitimi Dersi, Samsun’lu eğitimcilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Yüzü aşkın eğitimcinin katılım belgesi aldığı dersler, Samsun Müftülük binasında, iki gün sürdü.

Katılımcılar müziğin, değerlerimizi en kalıcı bir şekilde öğretmemiz hususunda nasıl yardımcı olacağını, bu güne kadar çoğunlukla başka maksatlarla kullanılmış olan müziğin, nasıl hayırlı hizmetlere vesile olabileceğini öğrenerek, örnek şarkılar dinlediler ve birçok örnek uygulama yapma fırsatı buldular.

Samsun’da gerçekleşen Müzikâl Değerler Eğitimi Dersi’ne, Giresun, Fatsa, Ordu, Amasya ve Sinop’tan da eğitimciler katıldı.

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, bu hayırlı ortaklık için, Merve Vakfı’na ve Samsun Müftülüğü’ne teşekkür ediyor, nice hayırlı işlerde yine beraber olmayı diliyoruz.  🙂33 Yorum

 1. Misafir dedi ki:

  Uyanmak ve Dinimize Sahip Çıkmak…
  Bu seminere gelirken nasıl bir seminer olacağı, içeriğinde neler anlatılacağı konusunda soru işaretleri ile gelmiştim. Sizin daha önce hiç bir seminerinize katılmadığım ve sadece adınızı duyduğum içinde ayrı bir merakım vardı.
  Seminer başlayınca ve ilerleyince gerçekten uyuduğumuzu yada saygı duymak kelimesinin çok çirkin işler için kullanıldığının farkına vardım. Ve sizin Allah yolundaki net fikirleriniz ve sınırlarınız beni çok etkiledi. Susmamak, korkmamak, yılmamak belki ama kesinlikle şarkıda ki gibi Allah yolunda dik durmaktı mesele.
  İzlediklerimizle ve anlatılanlarla imanımın yenilendiğini, düşünce dünyamın değiştiğini, bazı noktalarda sınırları belirlemek gerektiğinin farkına vardım.
  Medyadaki haberler ve gençlere güzel gelecek şeytani düşünce ve fikirlere karşı uyanık olmak ve kendi adıma bir şey değiştiremezsem bile kendimce tepkimi belli etmek bundan sonraki gayem…
  Bizi uyandırdığınız ve kararlarımızı gözden geçirerek netlik kazandırdığınız için öncelikle sizden ve bu seminerin yapılmasında katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun.

 2. Misafir dedi ki:

  Sevgili Hizmet Gönüldaşlarım,
  Evvelden itiraf edeyim ki seminerin iki gün olması ve 9 dan 5 e kadar devam etmesi gözümü korkutmadı değil. Fakat Neslihan abla allem etti kallem etti yine çok zevkli hale getirdi. Ayrıca katılımcıların Diyanet kadrosundan ve dahi farklı kesimlerden olması, hem ilginç hem de çok güzel paylaşımların ortaya çıkmasına vesile oldu. Dolayısıyla İl müftülüğünde yapılmasını olumlu karşıladım. Buluşturmak hayırlara vesile oldu. İşlenen konular kapsamında değerlendirecek olursak müziğin önemli bir vasıta olduğunu gördük inandık. Bunun dışında acaba bu müziği tarihi bazı bilgilerle harmanlayıp verilse, güzel olur mu diye düşünüyorum. Mesela edep , iffet, şefkat, merhamet gibi konular ecdadımızdan alıntılarla müzikal hale getirilebilir.

 3. Misafir dedi ki:

  Gülberenk derneği adıyla düzenlenmiş olan bu konferanstan çok memnun kaldım.
  Böyle konferansların çoğaltılması ve bir eğitimci yazar sıfatıyla konuşmak çok daha etkileyici oluyor. En iyi ve en güzel yanı da İslamiyeti oyun oynar gibi beden ve dile dökerek yapmanız daha güzel zevk veriyor.
  Fakat hocam sizden şöyle bir şevk aldım, ben diyen kişilerin konuşmaları hoşuma gitmez, burada şunu gördüm , yapılan işin Allah rızası için yapıldığını…

Yorum Yap