Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, her hafta Perşembe’yi Cumâ’ya bağlayan gece gerçekleştirdiğimiz Satırdan Sadıra Dersler’in vaktinde husûsî bir değişiklik yaptık. Bundan böyle dersimizi, Cumâ sabahı 05.00 – 07.00 saatleri arasında îfâ ederek, sessiz ve garip seherlerin tebessümü olmaya karar verdik.

Bu haftaki buluşmamızda katılımcılarımızdan evvelâ yeni ders saati hakkındaki düşüncelerini paylaşmalarını istedik. Feyiz ve bereket ümitlerinin yoğun olduğu duâ cümleleri, şükrümüzü kat kat arttırdı. Günün en kıymetli zaman diliminde bir araya gelmenin, hepimizin gönlünü heyecan, sevinç ve huzur hisleri ile ferahlattığını gördük.

Sonra hep birlikte, bir yandan kıymetli vaktimizden tasarruf etmek, diğer yandan lezzetini alıp hamd etmek niyetiyle, pratik kahve hazırladık. Kupaya doldurduğumuz kaynamış suyun içine bir çay kaşığı kahve ekleyip karıştırdık. Onu yudumlarken, kokusunu ve tadını alabilmenin ne büyük bir nîmet olduğunu tefekkür ettik.

Kahve yapıp içebilelim diye, su, kaşık, kap, ateş, ocak, ağız, burun, dil, damak, yutak, mide gibi birbirinden farklı kaç unsurun devreye girdiğini… Ders vaktinde buluşabilelim diye, internet, telefon, klavye, el, parmak, göz, beyin, kalp gibi nice vesîlenin harekete geçtiğini düşündük.

Rabb’imiz bunca sebebi lütûf ve ikrâm etmese; aklımıza fikir, gönlümüze niyet düşürmese, şüphesiz hiçbir işte muvaffak olamayacağımızın idrâkine vardık. O’na, eksiklerimizi tamamlamamız, hatâlarımızdan dönmemiz için mühlet tanıdığı… Sabrımızı zorlayan ve ümîdimizi zedeleyen durumlarla karşılaştığımızda, iyi hissetmemize yardım edecek velîler nasîp ettiği için çokça şükrettik.

Allah için bir araya gelinen, seher vaktinin sükûneti ve enerjisi ile zenginleşen bir dersi daha, huzurla nihâyete erdirdik. Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyâ, yarın ölecekmiş gibi âhiret için çalıştığımız dengeli bir hayat sürmeye niyetlenerek, ufuktan doğan Güneş ile yeni güne Bismillâh dedik.

Eğer sizler de hikmet, tefekkür ve tahassüse kapı araladığımız dersimizden istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Müellife:Merve Doğancı2 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Seherin bereketi ile çok feyizli bir ders oldu. Rabbim râzı olsun.?

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Ders ve seher… Sükûnet ve huzur…
  Bereketli bir vakitte feyz yağmurlarında ıslanmak… Nasıl târif edilir ki?
  Muhteşemdi! Namazı vaktinde kılmak gibi…
  Çok şükür!⚘?

Yorum Yap