Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı Cumâ Buluşmaları şümûlündeki Satırdan Sadıra Dersler, geçen haftadan bu yana 05:00-07:00 aralığında, seherin sükûnunda, huzurla gerçekleşiyor. Bu vesîleyle, hasretini duyduğumuz feyiz ve bereket, gönüllerimizde hissediliyor!

Derin derin düşündük de Rabb’imiz herkese başka başka hâller vermiş. Aslında başımıza gelenler, elimizle ve dilimizle yaptıklarımız yüzündenmiş. Bâzen fiillerimizle , bâzen de sözlerimizle, farkında olarak ya da olmayarak istediğimiz ne varsa, Rabb’imiz onu lûtfedermiş. Hüznü de sevinci de dilemek bizim elimizdeymiş.

İşte bu sebeple, duâlarımızı müspete çevirme kararı aldık! Sonra seccâdelerimizin başına geçip Rabb’imize yalvardık! Ardından, pencerelerimizi açtık ve derin derin nefes alıp vererek, tertemiz havayı teneffüs ettik. Seher vaktinin güzelliğini yaşamayı, feyzinden ve bereketinden nasip almayı ihsân eden Rabb’imize şükrettik! Ayrıca bundan sonra, bu güzel vakitlerde yağan rahmete, devamlı tâlip olmaya karar verdik.

Kulağımızda ezanların sesi, tenimizde havanın serinliği, gözlerimizde O’nun eserleri ve kalbimizde O’nun sevgisi… Başka başka âlemlere götürdü her birimizi…

Bu tatlı huzûrun ardından, ne kadar da aceleci olduğumuzu; işlerimizi, ibâdetlerimizi ve daha birçok şeyi, nasıl da hakkını vermeden yaptığımızı üzülerek fark ettik! Bir de baktık ki şerbetini tam emmemiş baklavalar gibiyiz. Oysa kemâli doya doya, tadına vara vara emmeli; ânı, hazmetmeden değil, tadını ala ala yaşamayı bilmeliymişiz.

Bu kıymetli tespitin ardından, “Rabb’imiz! Nîmetlerini şükrüyle ve hazmıyla lûtfeyle! Bize Sen’den râzı olmayı lûtfeyle!” diye niyâz ettik.

İşte böyle, gönüllerimizde duânın verdiği huzur, şükür ve sevgi hisleriyle, bir dersimizin daha sonuna geldik. Günün ilk ışıklarına şâhit olmanın verdiği ferahlık ve sürûr ile özlerimize çekildik.

Eğer sizler de sadırlarınıza şifâ olacak bu dersten istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 05545301108 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Ders olmuş Seher vakti, gelmiş hep yârenler,hep Allah diyenler, dert ile dertlenenler..???

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    Seher vakti ders bir başka huzurlu. Sanki mütevâzı bir mescidin içinde, müstesna güzellerle birlikte huzûra çıkmak gibi.. Arınmak gibi…
    Birlikte secde etmenlerin, derin sohbetlerin, pratik kahvelerin târifsiz lezzetine varmak ne güzel! Şükredecek ne çok şeyimiz, ne çok ânımız var. Şükranlillah!?⚘

Yorum Yap