Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı Satırdan Sadıra Dersler, katılımcılarımızın isteği üzerine, bu hafta da suâl cevap şeklinde gerçekleşti.

Sorulan suâller de verilen cevaplar da çok samîmî ve husûsî idi. Suâl cevap faslı sona erince, katılımcılarımızın dersle alâkalı hissiyatlarını dinledik.

Kimileri, ifâde etmekte zorlandığını dile getirdi. Kimileri tadı damağımızda kaldı, dedi. Bu ders vesîlesiyle daha iyi idrâk edebiliyorum ve farklı bakış açıları kazanıyorum diyenler, çok duygulandığını söyleyenler, bir buçuk saatte onlarca kitap okuyup bitirmişim, zifirî karanlıkta ilerlemeye çalışırken, âniden bir ışık görmüşüm gibi oluyor, diyenler, bu istifâdeli dersin devâmı husûsunda hepimizi daha da şevklendirdi.

Anlayacağınız, tebessüm, tefekkür ve ufuk açıklığı bir ders daha geride kaldı.

“Hakîkî sevgi ölmez, ölmekle de bitmez… Yaşarken herkes sever. Ölünce herkes unutur. Bize ne herkesten?! Er kes lâzım bize, sevginin aslını bulmuş “ER” olan kişi… Peki, ölümlü biri ölümsüz sevgiyi nasıl bulsun? Allâh’ı bulabiliyorsa bir gönül, ölümsüz sevgiyi de bulabilir elbet!” dediğimiz dersimizde yine huzur hâkimdi.

Bedenimiz fânî olsa da derdimiz bâkîdir. Dileriz Allah’tan, sevgimiz ölümsüzlüğe ulaşsın, bâki olsun. Rabb’imiz bizleri hayırlı, dengeli, sevgi dolu yol arkadaşları eylesin. Ölene kadar da öldükten sonra da hizmetle nasiplendirsin, diye duâ ederek dersi tamamladık.

Sizler de Cumâ Buluşmaları’na katılmak, ortak düşünmenin ve ortak hayrın tadını almak isterseniz, kayıt ve bilgi için hemen arayabilirsiniz. 0554 530 11 08

 3 Yorum

 1. Râbia Gültekin dedi ki:

  İyi ki varsın Gülberenk!
  Gelecek nesil seninle devam edecek …?

 2. Cemile Şirin dedi ki:

  Ne çok sorular var insanın gönlünde. Buna doğru cevap verebilecek bir hocamın, bir kardeşim, bir yol arkadaşımın olması ne büyük nîmet. Teşekkürler Gülberenk…

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Bu dersler Rabbimin bana verdiği en büyük nîmetlerinden biri.. Cumâ Buluşmaları hayatımın dönüm noktası, kendimi bulma/tanıma yolunda rehberim, doğruluğuna inandığım nurlu yolum…
  Sorular çeşit çeşit, cevaplar kısa ve net! Her biri manşet gibi. Ve en mühimi hepsi de istikâmet üzre…
  Yolumun Gülberenk’le kesişmesinde kimlerin zerrece emeği varsa Rabbim her birinden râzı olsun, her birine imân selâmeti versin.
  Gülberenk; ömrün uzun, hizmetin bâki olsun.(âmin) ⚘♥️

Yorum Yap