Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği tarafından hazırlanmakta olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, her ayın ilk Cumartesi Pazar günü İstanbul’da, her ayın son Pazar günü de İzmir’de sahne almaya devam ediyor! 🙂
Temmuz programında başlığımız “Top Top Dondurma” idi. Bu programda, “Sen insansın! Müslümansın! Allah’a eriyor olmalısın” dedik.

Meğer her şey eriyormuş. Dondurma, sabun, kar, buz, tereyağı, çikolata… Sıhhat, kuvvet, vakit, imkân, zekâ… Ömür, bahar, hazan, ilim… Her şey, öyle ya da böyle eriyor ve bitiyormuş. Önemli olan, nerede ve ne uğurda tükettiğimizmiş.

Düşünmek gerekirmiş: Dondurma tabakta mı eridi, damakta mı? Sabun kirli suya düşüp de mi eridi, el yıkamada mı? Sıhhatimizi faydalı işler yaparken mi yitirdik, tembellik yaparak mı? Aklımızı tuzak kurmada mı kullandık, tuzak bozmada mı? Paramızı şer uğruna mı harcadık, hayır uğruna mı? Kalemimizi doğru sözler yazarak mı tükettik, yalan ve yanlış yazarak mı?

Karlar eriyor ve yeryüzündeki suların çoğalmasına yarıyormuş. Buzlar eriyor ve ılık suya serinlik katıyormuş. Mumlar eriyor ve karanlık ortamlara ışık saçıyormuş. Sabunlar eriyor, kir ve toz kaçıyormuş. Tereyağı eriyor, yemeklerin lezzetine lezzet katıyormuş. Dondurma eriyor, yiyenler için sevinç ve şifâ oluyormuş.
Düşündük derin derin…..

Biz çok güzeliz; lâkin kar değiliz. Çok özeliz; lâkin buz değiliz. Fedâkârız; lâkin mum değiliz. Çok temiziz; lâkin sabun değiliz. Çok tatlıyız; lâkin dondurma değiliz. Biz neyiz? Nerede eriyoruz? Ne diye eriyoruz?
Gülberenk, şarkılarla cevap verdi: 🙂

“Sen insansın! Müslümansın!
Cennete giden yolda, canını bile fedâ,
Ede ede namazlarını aşk ile edâ,
Sen, Allah’a yürüyor olmalısın!
Sen, Allah’a eriyor olmalısın!
Sen Allah’ta eriyor olmalısın!”

Anlayacağınız, yüceler yücesi Rabbimizi ve O’nun birbirinden kıymetli nîmetlerini tefekkür ettiğimiz, bir yanda da doyasıya eğlendiğimiz çok güzel bir programdı! 🙂

Programımıza nefis dondurmalarıyla lezzet katan Kervan Pastaneleri sâhibi Sâmi Kervancıoğlu Beyefendi’ye teşekkür ederiz. 🙂

Adana, İzmir, Zonguldak, Nevşehir, Sivas ve Tarsus’tan gelen eğitimci ablalar, programa apayrı bir renk kattı.

Önümüzdeki ay, “Kuyruklu Uçurtma” başlıklı Gülberenk Eğitici Çocuk Programı’nda buluşmak üzere, ayrılmadık, sâdece evlerimize gittik. Çıkışta, Gülberenk yararına satılan dondurmaları alıp, sevinç ve şükürle, hayıııııır, tabakta değil, damaklarımızda erittik. 🙂

IMG-20180711-WA0019

IMG_20180708_132309

IMG_20180707_142427

IMG-20180711-WA0012

IMG-20180711-WA0014

ae579260-60ee-4cbe-a886-c64fd9cd098830 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Teşekkürler!
  Yaz tatilimizi Gülberenk programına göre ayarladık. Programa geldik. Dersimizi dinledik, eğlendik, öğrendik. Şimdi memlekete gidebiliriz. Bu ayki programda da büyük küçük hepimiz öğrendik, hatırladık.
  – Işık sistemi zaman zaman kapanabilir. Sahneye odaklanmak için.
  – Ses sistemi az daha güçlü olabilir.
  – Zuhal ablanın defi tutuşu daha farklı olabilir. Göz temasını daha uzun tutabilir.
  Sahneyi Neslihan Hanım ile Zuhal Hanım’ın birlikte kullanması çok güzel!

 2. Kıymet Demiroğlu dedi ki:

  Programınız çocuklar kadar beni de motive ediyor. Arabada sürekli sizi dinliyoruz. Kulağımız da, kalbimiz de verdiğiniz enerji ile neşe dolu… Allah sizden râzı olsun. Yolunuzu açık etsin. Yeni albümünüzü heyecanla bekliyoruz…

 3. Sevde Gül Demiroğlu dedi ki:

  Gülberenk’teki Neslihan abla çooook komikti! Çok eğlendim! Bir tane kıza teyze dedi, en çok orada güldüm! İnşallah böyle devam eder.

 4. Abdullah Ammar Uzun dedi ki:

  Top Top Dondurma Programı’nı çok sevdim. Teşekkür ederim. Bu kadar zaman çalışmışsınız, Allah hepinizden râzı olsun.
  Hep beraber ömrümüzü Allah yolunda eritelim. (Ayrıca dondurma da çok lezzetliydi!)
  Sizi çok seviyorum.

 5. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi, çok sevdim. Bir daha beklerim.

 6. Bilge Gören dedi ki:

  Hangi programınıza gelsem gözyaşlarımı tutamıyorum. Mutlaka ama mutlaka Rabbimiz niyetinizin güzelliği ve emeğinizin büyüklüğü nispetince amel defterlerinizi hep açık tutacaktır inşallah. İnancım bu yönde. Oğlumuz da inanıyorum ki güzel hafızasında buradan kazandıklarını hep tutacaktır.
  Sizi çok seviyorum! Rabbim de sevsin. Rabbimizin sevdiklerinin sevgisine nâil olalım inşallah.

 7. Rahmetullah Mert dedi ki:

  Eğlenceliydi ve öğreticiydi.

 8. Ahmet Selim Demiroğlu dedi ki:

  Programınız çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık. Bir dahaki programı merakla bekliyorum.

 9. Alperen Süleyman dedi ki:

  Gülberenk programına ikinci kez geldim ve çok sevdim. İnşallah her ay geleceğim.

 10. Huriye Paksoy dedi ki:

  Sizleri çok seviyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki Gülberenk programlarınız var. Muhtelif ilçelerde de çalışmalarınız sahne alsa çok mutlu oluruz, mesela Çekmeköy’de. 🙂
  Bugünkü programda dondurmacı ablaların performansı çok iyiydi. Özellikle Gülbedondurmacı abla. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Sizleri çok seviyoruz.

Yorum Yap