Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nur Türk, bir konferans ve söyleşi programı için Zonguldak Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA’nın dâvetiyle Zonguldak’taydı.

Güzel Zan konulu konferansta; zan ne demektir, çeşitleri nelerdir, ne kadar zan içindeyiz, her şey göründüğü gibi mi konuları işlendi. “Zannın çoğundan kaçının!” âyeti ışığında nefis muhasebesi yapıldı.
Kardeşlikten, zararını gördüğün kardeşine bile duâ edebilmenin öneminden bahsedildi.

Zonguldak İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Zonguldak, Bartın ve Safranbolu’dan yaklaşık üç yüz elli kıymetli hanımefendi katıldı.

Pazar günü saat 12.00-14.00 arasında Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi MEDEM’de eğitimcilerle söyleşi programı gerçekleştirildi.

Organizasyonda emeği geçen TÜGVA yetkililerine ve Gülberenk Zonguldak Arıları’na teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar buluşmayı dileriz. 🙂

39cbf331-f511-479a-bacb-fd186ef44ca7

01768dec-0aec-4c80-a7da-3e634eb2cfb6

bb10f935-24f5-4b43-971c-0ea4c6a1a900

0a45e633-3e90-45ac-ad65-309ceed0c16e

1359c544-5632-4715-b494-560d6e7ae029

 43 Yorum

 1. Fatma Çakmaklı dedi ki:

  Sevgili ve çok kıymetli Neslihan Nur Hocam;
  Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki, buraya gelmeden önce sizin hakkınızda sû-i zanda bulundum. “Amaaan! Ne hocalar geliyor, hiçbir şey alamıyoruz. Bu da onlardan biridir illâki.” dedim. Ama bir taraftan da, “Gitsem mi? Belki farklı bir şey anlatır, yüreğime dokunur.” dedim. Sabah beyim, “Bugün bir program var diyordun, gidecek misin?” dedi. Bir de akşam sizi epey araştırdım, kim ki acaba diye. Gece namaza kalkmadan önce, nasıl kan ter içinde uyandım!
  Rüyamda Mekke-i Mükerreme’deyim. Kapıdan adım atamıyorum. Kâbe karşımda, hiç heyecan yok. “Allah’ım! Neden heyecanlanmıyorum?” diyorum. Adımımı atıyorum, giremiyorum. Bir adımım içeride, bir adımım geride. Arkamdan bir topluluk, “Haydi geç!” diyor, “Yok, giremiyorum.” diyorum. ” Haydi sen de bize katıl, belki daha rahat girebilirsin.” diyorlar. Topluluğa karışıyorum. Derken beyimin sesi, “Haydi! Ezân okundu! Haydi! Haydi!”
  Gelgelelim ki, burada buldum kendimi. Güzel zanlara dönüştürerek düşüncelerimi çok büyük dersler çıkararak kendime, çok güzel bilgiler atarak heybeme, ayrılıyorum bugün buradan. Mevlâ’m çok çok râzı olsun vesîle olandan, sebep kılandan. Sahneye ilk çıktığınızda, “Aman, işte, sıradan bir kadın!” dedim. Fakat siz anlattıkça, deryânıza daldım. Siz oldum sizinle. İnşallah daha nice günlerde buluşmak ümîdiyle.
  Hakkınızı helâl edin.

 2. Misâfir dedi ki:

  Allah râzı olsun Neslihan Hocam.
  İlk defâ dinlemek nasîp oldu. Gülberenk şarkılarının hastasıyız âilecek. 🙂

 3. Elvin Yılmaz dedi ki:

  Program güzeldi, çok beğendim, şarkıları söylediniz, sesiniz de çok güzel. Çok tatlı bir insansınız, sizi çok seviyorum.

Yorum Yap