Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Zonguldak Gülberenk’te Nisan ayı pek güzeldi. “Emrin Olur!” başlıklı programda, nefis ve şeytan kötülüğü, Allah iyiliği emreder, dedik.

Emir, tâlimat demekmiş. Anne baba çocuğuna, hoca talebesine, âmir işçisine, kumandan askerine, Peygamber de ümmetine emredebilirmiş. Eğer bunun tersi olmaya başlarsa, yani dünya tersine dönerse, huzur ve düzen kaybolurmuş. Buna da en çok şeytan sevinirmiş.

Nefis ve şeytan, şunları emredermiş:
Çok ye, çok uyu, çok konuş. İyi kötü deme herkesle buluş. Tembellik et, namaz kılma! Oruç da neymiş, boşuna tutma! Yok mu sende akıl, kafana göre takıl, açıl, saçıl! Ana, baba, hoca, bunların hepsi kıl!!!
Nefis ve şeytan böyle, kötülüğü emrettiğinde, îmânı olanlar reddedermiş. 😉

Allah şunları emredermiş:
Az ye, az uyu, az konuş. İyiyi kötüden ayır, hayırla buluş. Çalışkan ol, namazlarını kıl. Kanaatte ve tevâzudadır akıl. Annene, babana, hocana hürmet et. Kötülüğü yasakla, iyiliği emret!

Rabbimiz böyle hakkı emrettiğinde, îmânı olanlar kabûl ve itaat eder ve şöyle dermiş: 🙂
-Emrin olur, emrin olur! Emrine uyan düzgün olur! Emrine uyan dingin olur! Emrine uyan huzuru, cenneti bulur! 🙂

İçimizden bir ses kötü işler yapmamızı fısıldadığında, bu sesin nefsimizden ya da şeytandan olduğunu unutmamamız gerekirmiş.

Veee çok güzel bir haberi paylaşalım: bu aydan îtibâren, Zonguldak Gülberenk programlarında, işitme engelli kardeşlerimizin de programı tâkip edebilmesi için işâret dili tercümanı olacak! 🙂

Zonguldak Gülberenk bir programı daha başarıyla tamamladı ve Kabak Çiçeği Programı için çalışmaya başladı bile! 😉17 Yorum

 1. Zehra Nur Demirel dedi ki:

  Bu programı çok beğendim. Hem biz çocuklar eğleniyoruz, hem de Rabbimizin emirlerini öğreniyoruz. Rabbim râzı olsun ve sorular daha fazla olsun. Teşekkürler.

 2. Misâfir dedi ki:

  Duygularım coşup, içim kıpır kıpır oluyor. Gözlerimin dolmasından doğru yere geldiğimi çok iyi anlıyorum. Ve sonuna kadar destekliyorum. Rabbim yolunuzu açık etsin ve kolaylık versin.

 3. Zeynep Eslem Cesur dedi ki:

  Sevgili Gülberenk ailesi,
  Sizi sürekli seyrediyorum. İlim yolumu süslüyorsunuz. Bilmediklerimi burada öğreniyorum. her ayın son pazarı beni şarj ediyorsunuz. Her programı neşe içinde daha bir heyecanla seyrediyorum.

 4. Misâfir dedi ki:

  Bu programı çok beğendim. Sahnedeki ablaları çok sevdim. İyiki gelmişim.

  Zeynep.

 5. Ayşe Mudanyalı dedi ki:

  Rabbimin selâmı ile güzel kardeşlerimi selâmlıyorum. Sağlık sebebi ile gelemediğim program çok şükür bugün nasîp oldu. Rabbim gücünüzü arttırsın. Hizmetleriniz tesirli ve dâim olsun.

 6. Misâfir dedi ki:

  Sevgili Gülberenk ablalarım,
  Emeğiniz için sizlere teşekkür ederim. Sizleri çok seviyorum. Çok güzel olmuş.

 7. Zeynep Uzun dedi ki:

  Programlara gelirken çok heyecanlanıyorum. Bütün karakterler rolünü çok güzel yaptı. Sizi çok seviyorum. Bütün programları çok sevdim.

Yorum Yap