Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği tarafından hazırlanmakta olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, her ayın son Pazar günü Zonguldak’ta sahne almaya devam ediyor! 🙂
Aralık ayı başlığı “Okur Yazar” idi.

Bu programda, yüceler yücesi Rabbimizin “Oku” emrini ve yaratan Rabbimizin adıyla okumamız gerektiğini öğrendik. Meğer okumak, sadece okullar bitirmek, diplomalar almak değilmiş. Meğer Rabbimizin yarattığı kâinat, koskoca bir kitapmış. O kitabın sayfalarını okumaya çalışmak çok önemliymiş.

Toprak, su, güneş, ay… Bu kâinat kitabının birer sayfasıymış. Onlara bakıp düşünmek, ders almak gerekirmiş. Ağaçlar, çiçekler, kuşlar, böcekler de birer sayfa gibiymiş. Onları okumak, neden yaratıldıklarını tefekkür etmek, bizi Rabbimize daha da yaklaştırırmış.

İnsan, ancak, dilini bildiği bir yazıyı okuyup anlayabilirmiş. Bu sebeple, anadilimiz dışında başka dilleri de öğrenmeye çalışmak çok kıymetli bir gayretmiş. Yalnızca yazının değil, hâlin de bir dili varmış. Hâlleri birbirine benzeyen insanlar, birbirlerini daha iyi anlarmış.

Aynı yazıyı farklı şekillerde okumak mümkünmüş. Herkes, kendi tecrübesine, kendi duygusuna ve kendi bakış açısına göre okuma yaparmış.

Gülberenk çocukları, doğru okur, doğru yazar ve doğru düşünürmüş; fakat bir gün gelip, kendi defterini okumak zorunda kalacağını da hiç aklından çıkarmazmış. Neymiş o defter? Elbette, yazıcı meleklerimizin doldurmakta olduğu amel defteriymiş. Sağımızdaki melek sevaplarımızı, solumuzdaki melek de günahlarımızı yazıyormuş.

Veeee müjdeee!!! Gülberenk Marşları, iki albüm olarak çıktııı! 🙂 Satın almak isterseniz, www.gulberenkmagaza.com’dan ya da Gülberenk’in 544 807 88 79 numaralı telefonundan bize ulaşabilirsiniz. 🙂

Gülberenk Zonguldak ekibi dördüncü programını da başarıyla tamamladı. Anlayacağınız, sevgi dolu, inançlı ve kararlı yürüyüşümüz, tatlı bir coşkuyla sürüyor! Gülberenk çocukları hiç ayrılmıyor, sadece evlerine gidiyor! 😉28 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Yine çok güzeldiniz yine harikaydınız. Yine geleceğiz. Sizi çok seviyoruz.

 2. Misâfir dedi ki:

  Ortaokul çocukları için sıkıcıydı fakat bir tek soru zamanını sevdim.

 3. Misâfir dedi ki:

  İlk defa geldim, bu gelişim son da olmayacak inşâllah. Çocuğumu getirmediğime çok üzüldüm, çok memnun kaldım. Gerçek anlamda eğitici, öğretici ve çok güzel aktivitelerinizin devamı istiyorum.

 4. Misâfir dedi ki:

  Güzeldi fakat öncekinde de çıkmadım, şimdide çıkmadım. İnşâllah bir dahakine çıkarım.

 5. Misâfir dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar, çok memnun olduk. Allah’a emânet olun.

 6. Misâfir dedi ki:

  Ben çok beğendim, çok güzeldi çünkü Allah (c.c) ile ilgili.

 7. Miray Kütük dedi ki:

  Çok beğendim, Zuhal teyzeyi ayrı beğendim. Hepinizi çok seviyorum.

 8. Mirza Sağlam dedi ki:

  Programı beğendim. Yağmuru çok beğendim.

Yorum Yap