Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk hizmetlerini özetleyen bu yazıyı sevinçle dikkatlerinize sunarken, evvelâ hayırda ortağımız olan ve sayısı iki yüzü aşmış bulunan resmî üyemize, sonra resmî üyeliğini aktif gönüllü çalışmalarla taçlandırmakta olan Gülberenk Arılarına ve nihâyet duâları ve bağışlarıyla gücümüze güç katan bütün güzel insanlara, bir kere daha cândan teşekkür ederiz!

 

1- Sesli Yayınlar (Ücretli )

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği İktisâdî İşletmesi olan Gülberenk Prodüksiyon tarafından çocuklar  için hazırlanmış, millî ve mânevî değerlerimizi öğretmek maksadıyla yazılıp bestelenmiş eserlerden oluşan çocuk şarkısı albümleridir. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için, eğlendirirken öğreten kıymetli birer çalışma; yaygın ve örgün eğitimde emek vermekte olan kıymetli eğitimciler için de paha biçilmez birer yardımcı kaynaktır. Satışından elde edilen kârın tamamı Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hizmetlerinde kullanılmaktadır. Video menüsünden tanıtım videolarına bakabilir, aşağıdaki adresten ürün detaylarını inceleyebilirsiniz. www.gulberenkmagaza.com

 

2- Görüntülü Yayınlar ( Ücretsiz )

Millî ve mânevî değerlerimizi mevzû eden, kısa konuşmalar ve şarkılardan oluşan Canım Arkadaşım Serîsi ile Gülberenk Şarkı klipleri bu yayınlardan bâzılarıdır. Fikir almak ve hemen faydalanmak isterseniz, Youtube/ Gülberenk kanalına abone olabilirsiniz.

 

3- Mobil Uygulamalar (Ücretli )

Gülberenk Şarkılarını ve Marşlarını, ihtiyaç duyduğunuz her zaman diliminde rahatça dinleyebilmeniz için düşünülmüş olan, mobil uygulamadır. App Store ve Google Play’de satışa sunulmuştur. Gelirinden elde edilen kârın tamamı Gülberebk Değerler Eğitimi Derneği hizmetlerinde kullanılmaktadır.

 

4- Eğitici Çocuk Programları (Çevirimiçi olarak devam etmektedir.)

İçinde tiyatro oyunları, yarışmalar ve şarkılar bulunan, asıl hedef kitlesi 6 – 12 yaş grubu çocuklar olan, hanımefendilerin de katılabildiği canlı sahne programlarıdır. Aynı zamanda eğitimci eğitimini de hedefleyen bu programlarda, yetişkinler sahne almakta, çocuklar ise aktif seyirciler olarak bulunmaktadır. 2010 yılı Ocak ayından bu yana düzenli olarak her ayın ilk Cumartesi Pazar günü İstanbul’da sahnelenmekte olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları; 2022 Haziran ayından itibâren her ayın ilk Pazar günü çevirimiçi olarak devâm etmektedir. Programların bir yıllık listesi, konu başlıkları ve tarihler  için, ana sayfadaki afişe bakabilir, ilgili numaradan bilgi alabilirsiniz.

 

5-Konferans Programları ( Ücretsiz ) ( Salgın dolayısıyla, geçici olarak askıda!) 

Hanımefendilere yönelik olarak gerçekleşen bir buçuk saatlik sahne programlarıdır. Ritmik ve görsel unsurlarla zenginleşen bu programları talep etmek isterseniz, randevu ve bilgi için arayabilirsiniz.

 

6- Tefekkür Konserleri ( Ücretsiz ) ( Salgın dolayısıyla, geçici olarak askıda!) 

Hanımefendiler için sahnelenen Tefekkür Konserleri; şarkılar, türküler ve diğer ritmik eserler eşliğinde tefekkür ettirmeyi, kulaklara yeni bir ayar yaparak her seste ulvî mânâlar duyar hâle getirmeyi hedefler. Sizi bambaşka bir âleme götürecek ve ufkunuzu genişletecek bu husûsî programı talep etmek isterseniz, bilgi için aramanız ve geç kalmadan sıra almanız gerekir.

 

7- Cumâ Buluşmaları ( Ücretsiz ) ( Geçici olarak sayılı üye katılımıyla devam ediyor !)

Her hafta Cumâ günü, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Merkezi’nde gerçekleşen okuma programlarıdır. Tefekküre, tekâmüle ve tatlı bir sohbete vakit ayırmak isteyen bütün hanımefendiler katılabilir.

 

8- Kardeşlik Seferberliği

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, evrensel değerlerimizden olan yardımlaşmayı yaşatmak adına, farklı sahalarda faydalı hizmetler yaptığına inandığı sivil toplum kuruluşlarına destek vermeyi, önemli bir vazîfe olarak görmektedir. Bunu yaparken, o müesseseler tarafından yürütülmekte olan hizmetlerin bir ucundan tutmayı, kardeşlerinin yükünü bir nebzecik azaltmayı ve onların ecirlerinden azıcık da olsa pay almayı ümit etmektedir. Sizler bu çalışmaya katılmakla, aynı anda hem eğitim ve yetim faaliyetlerine hem îman ve Kudüs hizmetlerine hem de dullar, yaşlılar ve düşkünler için yürütülmekte olan yardım çalışmalarına katkı sağlamış olursunuz. Bu kapsamda yıllardır farklı birçok sivil toplum kuruluşuna yer verdiğimiz listede şu an îtibârıyla bulunan müesseseler aşağıdadır:

 

1- Altın Çocuk Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Merkezi Kütahya’da bulunan, Tanzanya’da ve Filistin’de yaşamakta olan yetimlere hâmîlik yapan mühim bir dernektir.

Daha geniş bilgi için buyurun:

www.altincocukdernegi.org

 

2- Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği

Bursa Nilüfer’de bulunan, Türkiye genelinde husûsiyetle dullara, yaşlılara ve muhtaçlara hizmet götürmekte olan bir şefkat ve merhamet merkezidir.

Daha geniş bilgi için buyurun:

www.dilrubaevleri.org

 

3- Gönül İklimi Eğitim ve Kültür Derneği

Merkezi İstanbul’da bulunan, eğitim ve yardım hizmetleri vermekte olan kardeş bir dernektir.

Daha geniş bilgi için buyurun:

0212 515 88 80

 

4- Mehmet Akif Ersoy Kuran Kursu Yaşatma ve Koruma Derneği

Merkezi İstanbul’da bulunan, her sene yurt içinden ve dışından yüzlerce hanımefendiye Kur’an eğitimi vermekte olan saygıdeğer bir dernektir.

Daha geniş bilgi için buyurun:

0216 632 24 63

 

5- Nisâülaksâ Derneği

Merkezi İstanbul’da bulunan, kuruluş maksadı Mescîd i Aksâ şuuru kazandırmak ve orada mücâdele vermekte olan Müslümanlara yardım ulaştırmak olan mühim bir dernektir.

Daha geniş bilgi için buyurun:

www.nisaulaksa.org

 

6- Bir Gönül Derneği

Merkezi İstanbul’da bulunan, bilhassa erkek telabelerin hâfızlık eğitimleriyle meşgûl olan kıymetli bir müessesedir.

Daha geniş bilgi için buyurun:

www.birgonul.org

 

&

 

Gülberenk, damla adını verdiği minik bağışlarını aktarır, bu hâlisâne yardımın kardeşliğimizi kuvvetlendirmesini ve Rabb’imiz katında kabûl edilmiş hayırlardan olmasını niyâz eder. Kardeş müesseselere bağış aktarıldıktan sonra kalan miktar ise Gülberenk hizmetlerinde değerlendirilir.

Kardeşlik seferberliğine katılmak için aşağıdaki hesâba her zaman bağış aktarabilirsiniz.

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği

Kuveyt Türk: TR 56 0020 5000 0912 0093 8000 01

SWIFT: KTEFTRISBu içerik yoruma kapalı.