Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Yok yok! İyiliğin sonu yok! 🙂 Bunu nereden mi anladık? Tabii ki Gülberenk Çocukları’ndan gelen faydalı ve hayırlı işlerle dolu mesajlardan. 🙂

Berâberce, şükrederek seyrettiğimiz o görüntüler, nasıl da güzel birer hikâye gibiydiler… Bir yaşlıya yardım eden, büyükbabasına kurâbiye pişiren, dünyadaki bütün Müslümanların hidâyeti için Kur’ân okuyan, insanlara iyilikleri anlatmak için slaytlar hazırlayan, çizim ve yazı çalışmaları yapan, su kaplumbağasını besleyen, babasına ceviz ağaçlarını destek kargıya bağlamasında yardım eden, duâlar okuyarak ferahlayan ve ferahlatan onlarca Gülberenk Çocuğu yaptı, bu akşamki programı… 🙂

Daha 11 aylık bir bebek olan minik arkadaşımızın, İlerleyiş Marşı’nı nasıl da coşkuyla dinlediğini görüp sevindik. 🙂

Anlayacağınız biz çok iyiydik; lâkin dünyada sadece biz yokmuşuz. Bir de çocuklara zarar vermek isteyen, onlara kötülük etmeyi seçen insanlar varmış. Şeytan bu insanları kullanıyormuş. Onlar da zaafları ve kötü ahlakları sebebiyle şeytanın oyuncağı olup, çirkin işler yapıyorlarmış.

Bize düşen, bu tip insanlardan uzak durmak, zararlı, faydasız, boş ve çirkin olan şeylere yaklaşmamakmış. Sosyal medyada çok yaygın bir şekilde var olan bu tip insanlar, aynı zamanda çok da sinsiymiş.

Annemizden ve babamızdan izinsiz telefonu alıp açmamamız, telefonu ya da tableti bir oyuncak gibi kullanmamamız gerekirmiş. En güzeli gün içinde hayırlı işlerle meşgûl olup namazlarımızı kılmamız, gün sonunda da Uykudan Önce’yi dinleyip güzeeeelce yatağımıza uzanmamız imiş. 🙂 Bu , huzurlu ve güzel bir hayat için bize yetermiş.

İşte bu duygularla, şu duâyı ettik: Allah’ım! Gözlerimize bir nûr ver ki hakîkati görelim. Kulaklarımıza bir nûr ver ki hayrın ve Hakk’ın sadâsını duyalım. Kalplerimize öyle bir nûr ver ki neye baksak yüce zâtını hatırlayalım. Senin ilâhi azamet ve ilâhî kudret akışlarını hatırlayalım. Seninle berâber huzûru tadalım. Âmin. 🙂16 Yorum

 1. Neslihan Akmermer dedi ki:

  Maşallah, programlarınızı cok seviyorum. Ben 39 yaşındayım programlarınızı hiç kaçırmadan dinliyorum. Hepsinden birer ibret alıyorum, kendime çeki düzen veriyorum. Şimdiki çocuklar çok şanslı maşallah. Onlar için çabalayan onları düşünen bir sürüüü insanlar var. Rabbim hepinizden ayrı ayrı râzı olsun. Gönlünüzün muradını versin.????

 2. Halime Tirak dedi ki:

  Her akşam ilgiyle takip ediyoruz.? Elhamdülillah böyle faydalı ve güzel programlar ile tanışmak nasip oldu. Bir tek çocuklar değil biz büyüklerin bile hikmetler gördüğü, öğrendiği çok şeyler oluyor. Rabbim râzı olsun, igne ucu kadar dahî emeği olan herkesten.?

 3. HALİME ARSLAN dedi ki:

  Kendilerini Gülberenk’te seyreden çocuklar gerçekten güzel işler yaptıklarının daha da farkında oldular. Bu farkındalık için teşekkürler GÜLBERENK!

 4. Cemile Şirin dedi ki:

  Çocuklarımızın bu güzel hâllerini görmek ve dinlemek bana huzur veriyor. Çocuklarıma çok güzel misâl oluyorlar. Kötü programlardan Rabbimmmm bütün evlatlarımızı korusun. Zararlı videolar için şikâyetimi yaptım ve arkadaşlarım ile paylaşıp onların da şikâyet etmesini ricâ ettim. Gülberenk, teşekkürler ederim bildiğin bütün güzellikleri paylaştığın için.?❤️

 5. Beyzâ Pazar dedi ki:

  Merhaba Sevgili Gülberenk. Evet faydalı işler başlığı çok güzel, çok mutlu. Ama ben de artık ders yaptığın, hikâye anlattığın programları özledim. Seni çok severek dinliyoruz.

 6. Sümeyye Pazar dedi ki:

  Her biri ay parçası Gülberenk çocukları. Maşallah Bârekallah her birine. ? Allah hayırda muvaffak eylesin neslimizi, hayırlı gayretli ümmet eylesin Peygamberine.?

Yorum Yap