Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce’ye coşkuyla devâm ediyoruz! Bu akşamki programımıza, “Gülde Diken Şarkısı”nı dinleyerek başladık!☺️

Meğer, zahmet sandığımız nice işler bizim için aslında rahmet imiş. Bir nîmete kavuşabilmemiz için bâzen sıkıntı, zorluk ve yorgunluk çekmemiz gerekebilirmiş. Külfetlerin ardındaki ferahlığı görebilirsek, daha ümitli ve dayanıklı olabilirmişiz.?

Öğrendik ki kâinattaki her şey belli bir ölçü ve kâideye göre yaratılmış. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, eşyâlar ve gıdâlar… Hâsılı bütün varlıklar düzen hâlindeymiş. Meselâ patlamış mısırı pişirmeden, portakalı soymadan yiyemez; halıyı süpürmeden temizleyemezmişiz.☺️

Rabb’imizin koymuş olduğu her kural, hayâtımızın huzûr, mutluluk ve rahmet kaynağı imiş. O’nun emir ve yasakları çerçevesinde yaşayarak sükûnete, güzelliğe vesile olmak, esas vazîfelerimizdenmiş.?

Bugün de birbirinden değerli bilgilerin, kalbimize ve zihnimize verdiği sevinç ile yataklarımıza geçtik. Sağımıza döndük, huzûrla uyuduk.?

Sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Merve Doğancı
01.03.2021
BalıkesirYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Zahmetteki rahmeti görmeyi Rabbimiz cümlemize nasîp etsin. Bu şarkı da her Gülberenk şarkısı gibi çok güzel.??

Yorum Yap