Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam da saatler 20:30’u gösterdiğinde, Gülberenk Çocukları’nın Grubu’nda berâberdik! Pek kıymetli bilgiler öğrendik. ☺️

Meğer doğru, güzel ve hayırlı davranışları önce kendimiz uygulamalı, sonra da hâlimizle tebliğ yapmalıymışız. Meselâ ağzımızda yemek varken konuşursak, sonra da başkalarına “Sakın ha, ağzınız doluyken konuşmayın!” dersek; söylediklerimizin hiçbir te’sîri olmazmış.

Allâh’ımız çok sever ve bize rahmet edermiş. Bu sebeple de en rahat şekilde yapabileceklerimizi emretmiş. İnsanlar ise genelde, O’nun yasakladığı şeyin ardına düşerek, aslında zor olana koşarmış.

Eğer iyi niyetli olursak, doğru ve güzel düşünmeye çalışırsak ve kendimiz için arzu ettiğimizi mü’min kardeşimiz için de istersek; Allah aklımıza çok güzel fikirler getirirmiş.

Hem bildiklerimizle iyi bir şekilde amel edersek; Rabb’imiz bize, hiç kimseye sormadan, başka bir şey okumadan, herhangi bir yerde görmeden ve herhangi birinden duymadan, yeni fikirler üretebilecek kuvveti lûtfedermiş. Bu durumu yaşayabilmek için, bildiğimiz birkaç şeyle amel etmemiz kâfi imiş.

Meselâ yatmadan önce saçlarımızı tararsak; hem Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in sünnet-i seniyyesi’ni işler hem de başka bir sünneti yaşama kuvvetine erermişiz. Anlayacağınız bilgiler ve kâbiliyyetler; kullandıkça, yaşadıkça gelişir ve çoğalır imiş.

Bir de öğrendik ki insan, muhtâçlara destek olmakla aslında kendisine yardım edermiş. Çünkü vefât ettiğimizde tek başımıza hesap verecek ve o zaman, sâdece bu dünyâda yaptığımız iyilikleri karşımızda görecekmişiz.

Meğer sevindirdiğimiz ve iyilik yaptığımız her insan, bize duâcı olarak dönermiş. Güzel işler yaptıkça, Rabb’imiz de dâimâ yardım eder ve önümüzdeki engelleri kaldırıp işlerimizi kolaylaştırıverirmiş.

Üstelik sevinmenin en kestirme yolu, bir başkasını sevindirmekmiş. “O zaman neden zorlu yollardan gidelim ki?!” dedik ve iyiliklerimizi çoğaltıp hem insanlara hem de hayvanlara sevinç olmaya niyetlendik!

İşte böyleee… Bu akşam da programımıza huzurla son verdik! Abdestimizi alıp namazımızı kıldık. Saçlarımızı tarayıp dişlerimizi misvakladık. Evdekileri öpüp hepsiyle helâlleştik. Sonra da Felâk, Nâs ve İhlâs Sûreleri’ni okuduk, sağımıza dönüp uyuduk. ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAM

 2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Öğrendiklerimizi hâlimiz ile yaşayarak tebliğ etmeyi Rabbim nasîp etsin.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    İnsan bildiğini uyguladıkça Allah ona bilmediğini öğretirmiş. Bir sünneti yapınca başka bir sünnete güç bulmak… Ne güzel! Bunlar çok kıymetli bilgiler. Allah râzı olsun Gülberenk! ⚘?

Yorum Yap