Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce’ye büyük bir coşkuyla, hız kesmeden devâm ediyoruz!?

Bugünkü programımızda öğrendik ki insan, maddî mânevî fedâkârlık etmeden hiçbir şeye ulaşamazmış. Bir kimsenin, hayatta ön planda tuttuğu husus her ne ise onun uğrunda, aşkla ve şevkle özveride bulunması gerekirmiş.☺️

Tercihler ve öncelikler, kişinin dînine, karakterine ve kültürüne göre farklılıklar gösterebilirmiş. Kimileri vaktinin ve enerjisinin birçoğunu, nefsine hoş gelen boş işler için hebâ edermiş. Kimileri de Allâh’ın rızâsını kazanmak maksadıyla imkânlarını seferber eder, ömrünü iyilikler ve güzellikler ile dolu dolu geçirirmiş. Bâzı müstesnâ kullar da varmış ki onlar, kendilerini vatanın ve milletin birliğine, ümmetin selâmetine adarlar, bu uğurda gâzî ya da şehît olurlarmış.?

Zâten insan, dünyâda neyi kazanmak için emek verir, kalbinde neyi ilk sıraya koyarsa, âhirette de karşısında onu bulurmuş. Bizler, Rabb’imizin râzı olduğu işleri hayâtımızın merkezine yerleştirmeli, bunun için O’nâ dâimâ duâ etmeliymişiz.?

Bir Gülberenk Çocuğu’nun, yatmadan evvelki öncelikleri ise evdekilerle helâlleşmek, dişlerini misvaklayıp saçlarını taramak, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okumak olmalıymış.?

Birbirinden faydalı bilgilerle aydınlandığımız programlarımızdan istifâde etmek isteyenler, evvelâ Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin resmî üyeleri arasına katılmalı, detaylı bilgi ve kayıt için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu aramalıymış.?

Merve Doğancı
10.03.2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Fedakarlığın ehemmiyetini idrâk etmiş olduk. Uykudan Önce ile ögrenmeye devam ediyoruz.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Öncelikler. Üzerinde düşünülmesi gereken bir mesele. Bir insanın önceliği ne ise davranışları da o yönde olur. Kimi zaman da insan kendini kandırır. Önceliğim dediği şey ile hareketleri farklı olur. Bu sebeple arada düşünmeli, kendini seyretmeli. Samîmî olmalı…⚘?

Yorum Yap