Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce Programı’na bu akşam, “Amelde Niyet Şarkısı”nı dinleyerek başladık! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Niyet edenin hareketi olur,
Hareket eden bereket bulur.
Duâ ile gayret ile ihlâs ile yola çıkalım!
Allah bizim yardımcımız, şükredelim çalışalım.”?

Öğrendik ki meğer bir işi başarmayı hedeflemek, muhakkak gayret etmeyi ve harekete geçmeyi gerektirirmiş. Meselâ, sınıfı geçmek için ders çalışmak, balık tutmak için olta almak lâzımmış. Temizlik yapmaya niyetlenen bez ve su hazırlamalı, üzüntüye müptelâ olan derdine çâre aramalıymış.☺️

Samîmî bir mü’min, dâimâ sâfî niyetler taşır ve Allâh’ın rızâsını kazanmak için var gücüyle çalışırmış. Her türlü kötülükten uzak durur, fîsebîlillâh amellere ihlâs ile sarılarak, Kur’an ve sünnet istikâmeti üzere yaşarmış. ?

Gülberenk Çocukları da hayırlı niyetleri, aktif ve cesur gayretleriyle faydalı işler peşinde koşar, böylece iki cihanda huzûru ve bereketi yakalarmış. Ayrıca, yatmadan evvel evdekilerle helâlleşirmiş. Namazını kıldıktan sonra, güzelce saçlarını tarayıp dişlerini misvaklarmış. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okur, sağına dönüp mışıl mışıl uyurmuş.☺️

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.?

Merve Doğancı
10.05.2021
BalıkesirYorum Yap