Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Sevgiyle öğrenmeye, huzûrla dinlenmeye vesîle olan Uykudan Önce, büyük bir heyecanla devâm ediyor! Bu akşam programımıza, “Fırsatlar Elde Sabun Gibi!” isimli şarkıyı dinleyerek başladık! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Mum aydınlık, buz serinlik, sabun temizlik katarken,
Eriyip gidiyor ve tükeniyor, bunu düşünmeli!
Azalıp gidiyor vakit! Zayıflıyor kuvvet!
Dikkatle bakıp fark et! Yakala kaçmasın fırsat!”

Düşündük de faydalı işlerle meşgûl olan akıl sâhipleri, zihinlerini ve gönüllerini lüzûmsuz düşüncelerden uzak tuttukları için kendilerini iyi hissederlermiş. Her anlarının kıymetini bilirlermiş. Kuvvetleri yerinde iken iyiliklere koşarak, çalışarak ve üreterek, vakitlerini güzelliklerle doldururlarmış.

Meğer dünyâda, tekerlekli sandalyeye mahkûm olup zekâsı ve ilmî çalışmalarıyla târihe geçen, kolları olmayıp yüzme şampiyonluğu elde eden, gözleri görmeyip başarılı resimler çizen insanlar varmış! Anlayacağınız, önümüze sunulan fırsatları değerlendirmemek için aslında hiçbir bahânemiz yokmuş.

Bu programdan sonra bizler, çalışkan, inançlı, edepli ve hayırlı hedef sahiplerinden olmaya karar verdik! Ardından, yataklarımıza geçmek üzere dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduktan sonra sağımıza döndük, uyuduk.

Sizler de Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, çocuklara ve yetişkin hanımefendilere yönelik hizmetlerimizden istifâde edebilirsiniz! Detaylı bilgi ve kayıt için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayınız!

10.02.2021
Çarşamba
Merve Doğancı

 2 Yorum

  1. Hatice Kübra Topçu dedi ki:

    ÇOK GÜZEL ANLATILDI. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

  2. Sevil Fırat dedi ki:

    Allah her dâim hayırla meşgûl eylesin inşallah cümlemizi. Gülberek ile öğrendik vakti hayırlı işler ile geçirmeyi elhamdülillah.??

Yorum Yap