Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Uykudan Önce Programı’na büyük bir sevgiyle devâm ediyoooor!?

Bu akşamki programın başında, hiç kimse dikmeden kendi kendine büyüyen bir kızılcık ağacının fotoğrafını gördük! ?

Hep berâber hemencecik duâya durduk: “Allâh’ım! Bize bu meyvenin yokluğunu aratma! Bizi sevdiğin, seçtiğin, huzûra eren kullarından eyle! Âmîn!”☺️

Rabb’imiz kendisine şükreden kullarını çok sever ve onların nîmetini arttırırmış (İbrâhim/7). Hem şükrettikçe içimiz açılır, kalbimiz genişler, kocamaaan olmuş gibi hissedermişiz!?

Ardından sevinçle “Ağaçlar Kalem Olsa” şarkısını dinledik. Sonra dedik ki:
“Yâ Rabbî! Peynir, yumurta, karpuz, ayran, kızılcık, erik, incir, fasulye, mısır, böğürtlen, kuşburnu için çok şükür!!!”?

“Gören gözümüz, tat alan, konuşan dilimiz, çiğneyen dişlerimiz, parmak, tırnak, saç, kaş, kirpik, dudak, gırtlak, boyun, diz ve dirseğimiz; hâsılı bütün sıhhatli uzuvlarımız için çok çok şükür!!”?

“Toprak, hava, ateş, su, verdiğin îman, kalbimize doldurduğun sevgi ve sana şükredebilme kâbiliyeti için çok çok çok şükür!”

Meğer Rabb’imizi görebilmek için cennete gitmemiz gerekirmiş. Bizi yaratan, yaşatan, güzeller güzeli Allâh’ımızı görenlerin cennetine Ru’yetullah denirmiş.

Ru’yetullah: “Allah Teâlâ’yı görüp O’nun yüce cemâlini seyredebilmek” demekmiş. Oraya ulaşabilmek için namazlarımızı güzelce kılmalı, sâfî gönüllü iyi insanlar olup anne babamızın duâsını almalı, huzurlu ve râzı kullardan olmalıymışız.

Hiç kimse için kötü düşünmemeli, bize kötülük etmiş olanları bile affedip sevmeliymişiz. Hayatta olduğumuz müddetçe hayırlı işler yapmaya devâm etmeliymişiz.?

Hafta içi her akşam Uykudan Önce program vaktinin sonu geldiği gibi bir gün ömrümüz de nihâyete erecekmiş.

Bizler şimdilik dünyâdaymışız. Gülberenk Çocukları olarak bir gün Rabb’imize kavuşacak olmanın şuuruyla buranın gereğini en iyi şekilde yapmalı ve son nefesinde selâmete erenlerden olmalıymışız.?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!?

Müellife: Merve Doğancı2 Yorum

 1. Işın Karasulu dedi ki:

  Hemen kızılcık şerbeti yapmak istiyorum!?

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Ru’yetullah… İlk Kur’an Kursunda öğrenmiştim bu kelimeyi ve mânâsını. Kimi yılda bir, kimi ayda bir, kimi haftada bir, kimi ise sürekli seyredebilecekmiş Rabbimizin cemâlini. Ne büyük bahtiyarlık. Yunus Emre ne güzel söylemiş;
  “Cennet cennet dedikleri,
  Birkaç köşkle birkaç hûri.
  İsteyene ver sen onu,
  Bana Seni gerek Seni!”
  Gülberenk; Ru’yetullah cennetine birlikte gitmeyi, Rabbimizin cemâlini birlikte seyretmeyi dileniyorum Rabbimden… Âmiiin. ⚘?

Yorum Yap