Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na bu akşam, “Kelime-i Şehâdet Şarkısı”nı dinleyerek başladık. “Müslüman olanlar, huzûru bulur./ Müslüman ölenler, ebediyyen kurtulur.” dedik.☺️

Hep birlikte düşündük. İnsanların birçoğu, WhatsApp uygulamasından Telegram’a geçiş yapmaya başlamış. Çünkü onların husûsî bilgileri, mesajları ve paylaşımlarına el konulacakmış. Bu, çok kötü ve tehlikeli bir durum imiş.?

Oysa hiç kimsenin, başkalarının husûsî hayâtına müdahale etmeye hakkı yokmuş. Her kulun Allah ile arasında özel bir sahası varmış ve burada herkes, kendi vicdânıyla baş başa kalmalıymış.

Müslümanlar olarak bizler, birbirimizi aslâ zor durumda bırakmamalı, kul hakkına girmekten sakınmalıymışız. Kelime-i Şehâdet getirerek Rabb’imize teslîm olmalı ve huzur bulmalıymışız. Dünyâdaki nihâî hedefimiz de O’nun rızâsını kazanıp ebediyyen kurtuluşa ermek olmalıymış.☺️

İşte böyle, Çarşamba akşamı tekrar buluşmak ümîdiyle programımızı sona erdirdik. Evdekilerle helâlleşip dişlerimizi misvakladık. Saçlarımızı da taradıktan sonra İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuyup sağımıza döndük, yattık.

Sizler de hayırlı, sevgili ve iyi niyetli dinleyicilerimizin arasına katılmak isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Merve DoğancıYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Programları dinledikçe yavrularımız da kul hakkı ve birçok faydalı bilgi öğreniyor ne mutlu bize.??

Yorum Yap