Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Hafta içi her akşam saat 21.00’deki Uykudan Önce Programı, Gülberenk Çocukları ile buluşmaya devâm ediyor!?

Öğrendik ki insan eşyâlarını düzenli bir şekilde muhafaza etmeli, evdeki en küçük malzemeye bile kıymet vermeliymiş.

Meselâ fermuar, parlak ya da pamuklu kumaşlar, boncuklar, çatal iğneler, örgü ipler, makine iğneleri gibi şeyleri, ayrı kavanozlara koyup plânlayarak saklamalı, her bir parçanın yerinin belli olmasını sağlamalıymış.

Bir de uzun müddet kullanmadığımız çok güzel bir eşyâmızı başkasına hediye edebilir veyâ satabilirmişiz. Kumaşı iyi durumda olanları toz bezi, sonra o da yıprandıkça ayakkabı silme bezi yapabilirmişiz.

Bunun gibi evimizdeki fazlalıkları işe yarayan malzemelere dönüştürmeli ve ancak çok çok çok eskiyenleri çöpe atmalıymışız.

İnsan tutumlu olduğunda, Allâh’ın kendisine vermiş olduğu nîmetleri en güzel şekilde kullanır ve O’na çokça şükredermiş. Kanaat eden kişi, bereket bulurmuş.

Bu akşam programımız sona ererken hep birlikte “Tutumluluk Şarkısı”nı dinledik!
“Nîmete kıymet ver, râzı eyle Hüdâ’yı,
İsrâf etme hesâbı var!” dedik.?

Ardından, yarın akşam tekrar görüşmek duâsıyla güzelce abdest aldık, saçlarımızı taradık, dişlerimizi misvakladık. Pijamalarımızı giyerek sağımıza dönüp yattık!?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!

 

Müellife: Merve Doğancı2 Yorum

 1. Işın Karasulu dedi ki:

  Gülberenk , bize derli toplu olmayı ,israf etmeyip tutumlu olmayı öğretiyor. ?Allah razı olsun.

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk vesîlesiyle ehemmiyetsiz gördüğümüz birçok şeye kıymet vermeyi öğrendik. Hâlâ lâyıkıyla yapabilmiş değilsek de gayretimiz bu yönde.?
  Tertip/düzen insanın ruh hâline de çok te’sir eden bir şey. Derli toplu bir evde daha huzurlu olunuyor. Dağınık ve kirli yerler ise ruhu rahatsız ediyor. Doğrusu yaşadığımız yerler aslında içinde bulunduğumuz ruh hâlini ele veriyor…
  Gülberenk; tertipli/düzenli/zarif hâliyle, insanın içine huzur veriyor.
  ⚘?

Yorum Yap