Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’ye bu akşam büyük bir coşkuyla, “Hizmet Marşı”nı dinleyerek başladık!

Ardından, hep birlikte tefekküre daldık. Meğer, elinde iltihaplı yarası olan bir kimse, onu temizleyip boşaltmadan, üstüne merhem süremeyeceği gibi çevresinde fitne, fesat ve kötülük imtihanları ile boğuşan kimse de bunlardan kurtulmadıkça, hayırlı işlere tam bir huzurla yönelemezmiş.

İnsan, ancak rûhen ve kalben ferah, bedenen de sıhhatli olduğunda iyilikler yapabilecek enerjiyi kendisinde bulabilir, “Allah rızâsı için neler yapabilirim?” diye düşünebilirmiş.Zorluklarla dolu şu dünyâda, çalışmak, üretmek ve faydalı eserler ortaya koymak, insana kendini iyi hissettirirmiş.

Ayrıca şunları tefekkür ettik: Hizmet etmek, bir kimsenin işini görmek ve ihtiyâcını gidermekmiş. Karnı acıkanlara yemek vermek, işsizlere çalışma imkânı sunmak, bilgisi olmayana öğretmek, maddî mânevî darlık çekenlerin ferahlamasına vesîle olmak, bu husustaki müstesnâ misâllerden imiş.

Bâzen insan, veren el konumunda iken muhtaç duruma gelebilirmiş. İnişler ve çıkışlarla dolu hayatta, dâimâ sabretmemiz ve şükretmemiz gerekirmiş.

Programımızın sonunda ellerimizi açtık ve şöyle duâ ettik: “Yâ Rabbî! Bizleri, her hâlinde Sen’den râzı ve hoşnut olan samîmî kullarından eyle! Âmîn!”

Sizler de birbirinden faydalı hayır faaliyetleri ile dolu birlikteliklerimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, www.gulberenk.com’da Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
12.03.2021
Balıkesir

 3 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Hizmetin ne büyük nîmet olduğunu, kıymetini bilip hayâtımızın merkezine alamazsak elimizden alınacağını anladık. Rabbim son nefese dek hizmetten, himmetten ayırmasın inşallah.

  2. Hatice Acungan dedi ki:

    Hizmetin önemini bir defa daha güzelce hatırladık ve huzur hissettik.Tesekkur ederim böyle güzel bir program hazırladığınız için.?????

  3. Emine AKYASAN dedi ki:

    Uykudan Önce Programları çok kıymetli. Bahsedilen mevzûlar, verilen mesajlar çok hoş. Her çocuğun değil, herkesin dinlemesi gereken bir program. Gülberenk, tüm menfîliklerden arınmış tertemiz bir pınar gibi. ⚘?

Yorum Yap