Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Ramazan Bayramı’na saatler kala Uykudan Önce’de yine berâberdik.

Hüzünle öğrendik ki Filistinli Müslüman kardeşlerimiz, vatanlarını işgâl eden alçakların zulmüne uğruyorlar ve bayram sevincini yaşamaları gereken şu günlerde, çok zor zamanlardan geçiyorlarmış.

Zâlim İsrâil askerleri, onların üzerine bombalar atıyor; yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden mâsum sivilleri sakat bırakıyor ve öldürüyorlarmış. Mazlumlara işkence ederek evlerinden çıkarıyor, hiçbir suçu olmayan yavruları da annesiz babasız ve yuvasız bırakıyorlarmış!

Kudüs ve çevresindeki Müslümanlar, büyük bir cesâretle topraklarını ve Mescîd-i Aksâ’yı muhâfaza için, canlarını ortaya koyarak düşman askerleriyle cenk ediyorlarmış. Onların sıkıntısı büyükmüş; fakat yüreklerindeki Allah inancı ile muhteşem birer kahramanlık örneği sergiliyorlarmış!

Bizler bu akşam, kardeşlerimize varlığımızı hissettirmeye ve onların daha iyi olması için gayret etmeye niyetlendik! “Gülberenk Çocukları, kederleri sevince çevirir ve çözümler üretir. Mâzeretlere takılmadan ilerler ve nicesine faydalı olur!” dedik.

Filistin bayrağı ile Mescîd-i Aksâ resimleri çizmeye ve yarın onları, Telegram- NNT Mağaza / Alış Veriş Merkezi Grubu’nda sergiye çıkarıp satarak, kardeşlerimize sevinç olmaya karar verdik! Ardından, yarınki işlerimizden evvel güzelce dinlenerek enerji toplamak için, yataklarımıza geçtik.

Eğer sizler de berâberlik şuurunu derinden hissetmeye vesîle olan programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
12.05.2021
BalıkesirYorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Gülberenk ile Müslüman kardeşlerimizin yanında, kâfirin ise karşısında durmak insana güç veriyor. Gülberenk’te “biz” olma duygusu, yakînen yaşanıyor…⚘?

Yorum Yap