Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Ramazan ayının gelişini sevinçle ve coşkuyla karşıladığımız günde, Uykudan Önce’ye bu akşam, “Oruç Şarkısı”nı dinleyerek başladık!?

Öğendik ki bin aydan hayırlı zaman dilimi olan Ramazan’da Allâh’ımız, Müslümanlara oruç ibâdetini farz kılmış. Bu ayda, imsak vaktinden başlayarak akşam ezanına kadar yeme içme yasakmış; fakat ecir de bir o kadar fazlaymış. Yüceler yücesi Rabb’imiz kudsî hadiste, “İnsanın oruç dışında her ameli kendisi içindir. Oruç benim içindir, mükâfâtını da ben vereceğim. (Buhârî/Savm-9)” buyurmuşlar.☺️

Önümüzdeki nâdide günlerden en iyi şekilde verim alabilmek için vaktimizi namaz, duâ, zikir, şükür ve tefekkür gibi ibâdetlerle değerlendirmeli, kötü hâllerden ve konuşmalardan imtinâ etmeliymişiz.☺️

Oruç tutmak, sâdece belli saatler arasında yeme içmeyi bırakmak değil; bütün uzuvları haramlardan muhâfaza etmekmiş. Bilhassa dilimizi gıybet, dedikodu ve yalan gibi mü’minlere yakışmayan hâllerden uzak tutmalıymışız.?

Gülberenk Çocukları olarak, sahur vakti yatmadan evvel dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalı, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduktan sonra, sağımıza dönüp güzelce uyumalıymışız.?

Sizler de birbirinden değerli programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen, www.gulberenk.com internet adresindeki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyiniz! ?

Merve Doğancı
12.04.2021
BalıkesirYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Bu şarkının bendeki yeri bambaşkadır.??Ahhh Gülberenk, sen kıyâmete dek vâr olasın, inşallah.

Yorum Yap