Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce, şükürle ve heyecanla doludizgin devâm ediyor! Bizler, her zaman olduğu gibi bu akşamki programımızda da yine çok değerli bilgiler öğrendik!☺️

Evvelâ, Gülberenk Çocukları’nın, büyük emeklerle ortaya çıkardıkları eserlerin görüntülerini, hayranlıkla inceledik! Yüzlerce ilmeğin, sabırla bir araya getirilmesiyle oluşturulan örme lif, îtinâyla yazılan, “Tüm zorluklarda, kimse yanında olmasa bile O (celle celâlühû) vardır.” hikmetli sözü, minicik düğümlerle yapılan zarif bir bileklik modeli, bizleri ne kadar da sevindirdi!?

Meğer her insanın fıtratı ve kâbiliyeti birbirinden farklıymış. Akıl sâhibi kişiler, kendilerine lûtfedilen yetenekleri, alâka duydukları sahalar üzerinde gayretle çalışarak geliştirirlermiş.?

Ayrıca bütün çocuklar ebeveynleri tarafından, ilgiyle vakit ayırabilecekleri bir ya da birkaç sanat dalına yönlendirilmeliymiş. Çünkü bu, ilerleyen dönemlerde toplumun faydasına olacak ürünler meydana getirebilmeleri veyâ geçimlerini temin edebilmeleri için oldukça gerekliymiş.?

Peygamberler dahî rızıklarını kazanmak maksadıyla, sanat ve zanâat ile meşgûl olmuşlar. Hz.İdris terzilik, Hz.İsâ marangozluk yapmış. Hz. Dâvud ise demiri işleyerek zırh üretmiş. (Aleyhimüsselâm!)

Müslümanlar olarak bizler de Rabb’imizin lûtfettiği kuvvet ve kudreti, güzel işlerde kullanmalıymışız. Kendimizi boş ve zararlı işlerden alıkoymalı, ömrümüzün her dakîkasını hayırlı faaliyetlerle donatmalıymışız.?

Programımızın sonunda, her zaman olduğu gibi evdekilerle helâlleştik. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradıktan sonra İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduk. Sağımıza döndük, “Alâ Sünnet-i Resûlullah!” diyerek huzurla uyuduk.?

Sizler de hak yoldaki hizmetlerimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayınız!?

Merve Doğancı
12/02/2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Bu tür paylaşımlar yavrularımıza ilhâm oluyur,ukufları açılıyor. Benin oğlum da boncuktan bileklik yapmaya başladı.?

  2. Hatice Kübra Topçu dedi ki:

    PROGRAM ÇOK GÜZELDİ. TEŞEKKÜR EDERİZ.:)

Yorum Yap