Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’ye bu akşam, “Kolda Bilezik Program Şarkısı”nı dinleyerek başladık! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Kolumda bilezikler, gönlümde sevinç,
Çözüm var elimde, mâzeret yok hiç.
İhtiyaçlarımı emek vererek,
Giderip içtim bir fincan menengiç!

Yüceler yücesi Rabb’imiz, kâinattaki her şeyi belli bir düzen hâlinde yaratmış. Bizler, hayâtın genel akışı içerisinde bâzen beklenmeyen, menfî hâllerle karşılaşabilir, mes’ûliyyetlerimizi îfâ etmede zorlanabilirmişiz. Böyle durumlarda yapmamız gereken şey, mâzeretlere sığınmak değil; çözümler üretmekmiş.?

Düşündük de insan, hayatta başına gelen hâdiselere iyi yönden bakmayı, kendisine verilen nîmetlerin farkında olmayı bilmeli ve çevresindeki güzellikleri görüp sevinmeliymiş. ?

Meselâ Covid19 tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma yasaklarına, bilhassa dışarıda yoğun tempoda çalışan yetişkinler için evinde, huzur ve sessizlik içinde kahve içmek, kitap okumak gibi dinlendirici fırsat olarak bakmalı, moralimizi yüksek tutmalıymışız.☺️

Gülberenk Çocukları olarak, uykudan önce evdekilerle helâlleşmeli, pijamalarımızı giymeliymişiz. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalı, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduktan sonra sağımıza dönüp yatmalıymışız. ?

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.?

Merve Doğancı
14.04.2021
BalıkesirYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Olaylara bu gözle bakabilmek ne büyük bir nîmet. Gülberenk sâyesinde bu bakışı kazandık elhamdülillah.

Yorum Yap