Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

İki günlük aranın ardından, Uykudan Önce’ye hız kesmeden, sevinçle devâm ediyoruz! Programımıza bu akşam, “Namaz Şarkısı”nı dinleyerek başladık!? Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Namaz dînin direği, mü’minin mîrâcıdır!
Namaz Müslümanların, en önemli farkıdır!”

Öğrendik ki yüceler yücesi Rabb’imiz, günde beş vakit namazı Müslümanlara farz kılmış. Temizlikten duâya, selâmdan kıyâma birçok güzelliği ihtivâ eden bu muhteşem ibâdet, tam bir ferahlık ve saâdet kaynağı imiş.?

Beş vakit namazı huşû ile kılmak, mü’minlerin en fârik vasfıymış. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem: “Namaz, dînin direğidir.(Tirmizî, Îman/8)” buyurarak, bunun ne kadar hayâtî bir fiil olduğunu bizlere haber vermiş.?

Allâh’ımız, Ankebût Sûresi 45. âyet-i kerîmesinde: “Gerçekten namaz, fahşâdan ve münkerden alıkoyar.” buyurarak onu en güzel şekilde kılan kullarını, her türlü kötülükten koruyacağını vaat etmiş. Ayrıca o, insanı hem Rabb’i ile buluşturan yegâne ibâdet hem de teslîmiyet, îmân, zikir, şükür gibi rûhun ihtiyâcı olan her gıdâyı bünyesinde barındıran, mûcizevî bir ilaç imiş.?

Gülberenk Çocukları olarak bizler, günde beş vakit namazımızı huşû ile aksatmadan kılmalı, böylece daha verimli, neşeli ve şuurlu Müslümanlar olmalıymışız.?

Yatmadan evvel ise dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalı, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okumalıymışız. Ardından, sağımıza dönüp huzûrla uyumalıymışız.☺️

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, www.gulberenk.com’da Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.?

Merve Doğancı
15.03.2021
Balıkesir3 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Programı tekrar tekrar dinledik, dinlemeye doyamadık. Çok da ihtiyaç vardı, sîfâ oldu elhamdülillah. Teşekkürler Gülberenk.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Namazın böylesine güzel anlatılması, sevdirilmesi çok hoş! Uykudan Önce programlarını dinlemek insanı geliştiriyor,şuurlandırıyor. Her programı severek ve kaçırmadan tâkip ediyoruz. Gülberenk’e bu kıymetli hizmet için ne kadar teşekkür etsek az…⚘?

  3. Hatice Acungan dedi ki:

    Yine namaz şarkısı klibiyle başlayan programda namazı bir defa daha sevdik. Canım arkadaşım öyle tatlı anlatıyor ki, teşekkür ederim arkadaşım.

Yorum Yap