Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı, tüm heyecânı ile Gülberenk Çocukları’nın Grubu’nda devâm ediyor!

Bu akşam öğrendik ki bize bir şeyleri yapma kuvvetini veren Rabb’imiz, kimi zaman onu elimizden alıverirmiş. Aslında sevinçler de sıkıntılar da misâfir gibi gelir ve gidermiş. Meğer hayır da şer de Allah’tan imiş. O sebeple, açlığı da tokluğu da… Darlığı da ferahlığı da Rabb’imizin gönderdiğinin idrâkinde olmamız ve güzel güzel ağırlayıp uğurlamamız gerekirmiş.

Bize meşakkâtli gelen durumlarda, “Bu, benim başıma niye geldi? Allah bunu bana neden gönderdi?” diye düşünüp tefekkür etmeliymişiz. Zâten dünyâdaki her şey imtihan imiş. Hepsinin netîcesinde Rabb’imizi bilmeli ve O’na dönmeliymişiz.

Bâzı insanlar bunu çok güzel başarırlar ve ne olursa olsun, huzurlu olurlarmış. Onlar, Sevgili Peygamberimiz’i en iyi tanıyan ve her şeyden hem râzı hem de hoşnût olan çok kıymetli kimseler; yâni Allah dostları imiş. Vazîfeleri, Kur’ân hükümlerinin ve sünnetlerin nasıl yaşanması gerektiğini güzel güzel anlatıp öğretmekmiş.

Dinlediğimiz Uçurtma Marşı’nda, “Arsıza, densize, zararlıya, zehirleye! Yıldıza, velîye, faydalıya, kıymetliye! Bir kuyruk olsaydın hangisine, takılmak isterdin söyle?!” diyordu. Bizim aklımıza ilk gelen, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellemdi; çünkü O, dünyânın en mükemmel insanıymış. O’nun hadîs-i şerîflerini öğrenmeye ve sünnet-i seniyyesini yaşamaya çalışmak; insanı âdetâ uçurup göklere çıkaran ve büyük huzurla dolduran bir şeymiş. İşte bu sebeple, bir kimse sünneti ne kadar çok yaşarsa; o kadar mes’ûd olurmuş.

Bizler berâber olduklarımıza benzermişiz. Dolayısıyla kimin ardından gittiğimize dikkat etmeliymişiz. Çünkü güzel huylu bir arkadaşa takılan iyi olur, kötülerle hemhâl olan ise menfî özelliklere bürünür imiş. Anlayacağınız, kimileri kişiyi yüceltir ve kıymetlendirir; kimileri de dibe doğru çeker ve zarara sürüklermiş.

Bu kıymetli bilgilerin ardından, “Güzeller güzeli Rabb’imiz! Bize, râzı ve hoşnût olduğun insanlarla hem kalbî hem de bedenî berâberlik lûtfeyle!” diye duâ ettik. Sonra, evdekileri öpüp hepsiyle helâlleştik. Saçlarımızı tarayıp dişlerimizi misvakladık. Yatağımıza oturup Felâk, Nâs ve İhlâs Sûreleri’ni okuduk. Sağımıza dönüp uyuduk.☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Misâfir dedi ki:

    Çocuklar için bu bilgiler ne kadar da kıymetli. Böyle bir eğitim paha biçilemez. İnşallah bol istifâdeli eylesin Rabb’imiz.

  2. Cemile Şirin dedi ki:

    Âmin. Gülberenk’e takıldığım için çok huzurluyum hamdolsun. İyi ki varsın Gülberenk! 😉

Yorum Yap