Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

İki günlük aranın ardından, Uykudan Önce Programı’nda bu akşam bol bol tefekkür ettik!☺️

Kefelerinde, iyiliği ve kötülüğü eşit seviyede tutarak dengede duran bir terâziyi düşündük. Diğer yandan insanların, şehirlerin, hattâ dünyânın bu terâziye sâhip olduğunu varsaydık.?

Kendi kendimizi: “Acabâ ben şahsım, içinde bulunduğum şehir ve yaşadığım dünyâ adına hangi kefeyi dolduruyorum?” diye sorguya çektikten sonra, şu netîceye vardık: “Eğer ben iyilik kefemi doldurmak için çalışırsam, aynı anda hem ikâmet ettiğim şehrin hem de tüm dünyânın güzelleşmesine vesîle olabilirim!”?

Ardından, düşünmeye devâm ettik: “Hayırların ve şerlerin karşılıklı olduğu bir mîzanda ağır basan taraf, öbürünü hafifletir. Hayır kefesi ne kadar dolu olursa, şer kefesi o nispette etkisini yitirir ve içindeki tüm kötülükler uçar, gider! Ben, kendi terâzimin iyilikler kısmını çoğalttıkça, dünyânın mîzânındaki fenâlıklar da azalarak yok olur!” dedik.?

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in, bir hadîs-i şerîflerinde: “Az sadaka çok belâyı def eder. (Heysemî)” buyurduğunu ve minicik güzelliklerin, kocaman cürümleri silebileceğini hatırladık!?

Gülberenk Çocukları olarak inançla, azimle, sevgiyle hayırlarımızı arttırmaya, dünyâmızı müspet yönde değiştirmeye ve böylece onun kötülükler kefesini ortadan kaldırarak, sâdece iyilikleri yarıştırmaya niyetlendik! Bunu nasıl başaracağımızı öğrenmek üzere, Çarşamba akşamı aynı saatte buluşmak duâsı ile yataklarımıza geçtik.?

Programlarımızdan istifâde etmek isteyen herkesi, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olmaya dâvet ediyoruz! Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen, 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayınız!?

Merve Doğancı
15.02.2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Terâzi konulu program çok güzeldi. Rabbimiz terâzi gibi dengeli olmayı nasip etsin cümlemize inşallah.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Terâzi üzerinden çok güzel mevzûlar içeren bir program oldu. İnsanın kendisinin, yaşadığı şehrin ve dünyanın terazisindeki rolü çok dikkat çekiciydi. Tekrar tekrar dinledik.
    ⚘?

Yorum Yap