Kiymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı Uykudan Önce Programı, tüm heyecânı ile devâm ediyor! Hem öğrendiklerimize yenileri ekleniyor hem de ufkumuz genişliyor! ☺️

Bu akşam, kahraman babalarımızdan bahsettik! Onların işinin ve yükünün, ne kadar da çok olduğunu fark ettik! Düşündük de… Bizler sıcacık yataklarımızda uyurken, onlar kar kış, yağmur çamur demeden, düzenli olarak işe giderler; evin geçimini sağlayabilmek ve bize helâl lokma yedirebilmek için gece gündüz didinirlermiş.

İşten gelince de hâliyle; gülen yüzler, hürmet eden ve saygı gösteren vefâlı kimseler görmek isterlermiş. Her gün yorgun argın geldikleri yetmezmiş gibi, bir de evin kirâsını ve faturalarını öder; bizim gıdâ, okul, giyim ve daha birçok ihtiyâcımızı büyük bir fedâkârlık ile giderirlermiş. Anlayacağınız, kahraman babalarımızın mes’ûliyetleri çok imiş.

İşte bu sebeple; hizmette kusûr etmemeli, yüklerini hafifletmeliymişiz. Eve geldiklerinde tebessümle karşılamalı, sevgimizle ve ikramlarımızla hoşnût edip dinlenmesini sağlamalıymışız.

Bunları tek tek düşününce ve empati kurunca, babalarımızın birer büyük kahraman olduğunu daha iyi kavradık! Sonra hep birlikte, şunları tefekküre daldık:

Annemizin ve babamızın kıymetini, onlar vefât etmeden bilmeli, berâber olabiliyorken onları memnûn etmeli; onlardan teşekkürü, hürmeti ve ikrâmı esirgememeliymişiz. Eğer vefât etmişlerse de onların ruhlarına Fâtihalar yollamalı ve hayırlar işleyerek sadaka-ı câriyeleri olmalıymışız.

İşte böyleeeee… Bu akşam da ufuk açıklığı ve gönül huzûru ile programımıza son verdik. Hayır hayır, ayrılmadık! Öğrendiklerimizi hazmetmek ve hayâtımıza geçirebilmek ümîdi ile özlerimize sefer ettik!☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAMYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Babalarımız evimizin direği.? Rabbimiz başımızdan eksik etmesin inşallah.?

Yorum Yap