Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce’ye Kelime-i Şehâdet Şarkısı’nı dinleyerek başladık.

Meğer insanın kalbi, Allâh’ın varlığına ve Sevgili Peygamberimiz’in O’nun kulu ve elçisi olduğuna şâhitlik edince, Kelime-i Şehâdet getirmesi kolaylaşırmış. Böyle olunca da onu anlaması ve gereğini yerine getirmesi zor olmazmış.

Doğrusu Müslüman olmak hiç de kolay değilmiş; çünkü Kelime-i Şehâdet getirenlerin namaz kılması, oruç tutması, tesettürlü olması yâni dînin tüm gereklerini yerine getirmesi gerekirmiş.

Bir şey çok kıymetliyse ve yüceyse, ona ulaşmak genellikle zor olurmuş. Meselâ bir dağcı çok yükseklere tırmanmak istiyorsa, birçok sıkıntıyı ve riski göze almalıymış.

Düşündük… Allâh’ın yarattığı bir dağın zirvesine tırmanmak bile bu kadar meşakkatli iken; O’na ulaşmak kim bilir ne kadar da zordur?! ?

Dünyâda olduğumuz müddetçe elbette birtakım sıkıntılar yaşayacakmışız; lâkin sonunda ulaşacağımız menzil öyle güzel olacakmış ki çektiğimiz her şeye değecek, zahmetin sonunda rahmete erecekmişiz. ☺️

İnsanların bâzıları, derslerini yapmakta üşengeç olduğu gibi; Allâh’ın verdiği ödevleri de yapmazlarmış. Böyle olunca da maksatlarına ulaşmaları zorlaşırmış. Hedeflerine ulaşmak maksadıyla mücâdele edip çalışan insanlar, hem dünyâ işlerinde başarılı olur hem de gayretleri nispetinde Allâh’a yaklaşırlarmış.

Zorluklara katlanmak en çok sevenlere kolay gelirmiş. İnsan hedefini ne kadar çok severse, ona giden yolda o kadar kuvvetli olabilirmiş. İşte bunun gibi; Rabb’ini seven için de O’nun emir ve yasaklarına itaat etmek hiç zor olmazmış.

Kelime-i Şehâdet’i sâdece dile getirmek yetmez, mânâsını anlayıp o doğrultuda yaşamaya çalışmak gerekirmiş. Çünkü ancak, onu tam mânâda idrâk edenler, ibâdetlerini aşkla, şevkle, huzurla yapabilirmiş.

Fakat bir de bâzen şeytan, iyi işlerinde ve ibâdetlerinde insana engel olmaya çalışırmış. Bu hususta yüceler yücesi Rabb’imiz şöyle buyurmuş: “Şeytan, benim ihlâslı kullarıma zarar veremez.” (İsrâ, 65)

Gülberenk Çocukları olarak bizler bunu duyunca, yaptıklarımızı samîmî bir şekilde sırf Allah rızâsı için yapmaya azmettik! Sonra da ebedî kurtuluşa ermemiz duâsı ile yatağımıza geçtik!

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Rabb’imiz Müslüm olarak getirdi bu Dünyâ’ya Elhamdülillah. ? Gereğini hakkıyla yapıp , Müslüman olarak göçenlerden eylesin inşallah cümlemizi.

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Hedeflerimizi, bu hedeflere doğru nasıl bir yol izlediğinizi düşündük…
  İsteklerimiz ve amellerimizin örtüşüp örtüşmediğini tefekkür ettik…
  Yeni ve daha güçlü kararlarla yola devam biiznillâh…
  Gülberenk; enerji kaynağımız??⚘

Yorum Yap