Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’ye büyük bir sevgiyle, hız kesmeden devâm ediyoruz!☺️

Bugünkü programımıza, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in, “Hayırlı ameller husûsunda acele ediniz, iyilik husûsunda yarışınız.”(Tirmizî, Îman,186)” hadîs-i şerîfini hatırlayarak başladık.?

Kâinâtın Efendisi, iyilikler yapmak için muhakkak acele etmemizi tavsiye buyurmuş. Zîrâ ertelemek, unutmaya ve fırsatları kaçırmaya sebep imiş. Ömür sermâyesi her geçen gün biraz daha azalan insanın, hayırlı işlerde hem kendisi hem de çevresiyle yarış hâlinde olması gerekirmiş.?

Şuurlu bir Müslüman, dâimâ gayretle iyilikler peşinde koşmalıymış. Doğru sözlü, diğergâm ve fedâkâr olmalı, ibâdetlerini en güzel şekilde yapmalıymış.?

Haksızlığa uğramışların hakkını savunmalı ve iktisatlı yaşamalıymış. İnsanlarla helâlleşmeli ve yanlışları husûsunda onları îkâz etmeli; hâsılı Kur’an ve sünnet çerçevesi içinde hayâtını sürdürmeliymiş.☺️

Sâlih ameller, faydalı çalışmalar ile meşgûl olan kişilerin bulunduğu ortama müspet enerji, huzur ve sevinç yayılırmış. İşte böyle, Gülberenk Çocukları olarak bizler de her günümüzü iyilikler peşinde koşarak geçirmeliymişiz.?

Yatmadan evvel dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramak, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okumak, kendimize yapabileceğimiz en güzel iyiliklerdenmiş.?

Tabii ki bir de 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayarak Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olmalı, Uykudan Önce Programı’nın sıkı tâkipçileri arasına katılmalıymışız!?

Merve Doğancı
17.02.2021
BalıkesirYorum Yap