Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’ye bu akşam, büyük bir sevinçle “Tesettür Şarkısı”nı dinleyerek başladık! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:
“Ben Rabb’imin incisiyim,
Varlıkların birincisiyim!
Kâinâtın gözdesiyim,
Tesettürümle değerliyim!”

Yüceler yücesi Allâh’ımız bizleri, maddî mânevî her türlü zarardan muhâfaza etmek istediği için emirleri ve yasakları ile hayâtımıza yön vermiş. İşte tesettür de O’nun farz kıldığı en mühim kâidelerden biriymiş. Meselâ, elma ile portakalı çabucak çürümekten koruyan, içinin ve dışının düzgün olmasını sağlayan şey kabuğu, insanı art niyetlilerin şerrinden koruyan ise hakkıyla büründüğü tesettürü imiş.

Kimileri, kulluk vazîfelerini hiç umursamaz, hatâlarından ders almaz ve gaflet hâlinde yaşarmış. Onlar, içi dışı çürük patatesler gibiymiş. Kimileri de bir yanlış yaptığında hemen pişmân olup tevbe eder, dosdoğru yaşamaya azmedermiş. Onlar da sapasağlam meyvelere benzermiş.

Gülberenk Çocukları olarak bizler, zâhirî ve bâtınî bütün kötülüklerden fıtratımızı korumalı, Rabb’imizin rızâsına nâil olmamıza vesîle amellerin peşinde koşmalıymışız!

Yatmadan evvel mutlakâ dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalı, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okumalıymışız. Ardından, öğrendiklerimizi tefekkür etmeli ve güzelce dinlenmeliymişiz.

Sizler de birbirinden güzel bilgilerle dolu programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’da Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
19.03.2021
Balıkesir4 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Tesettür şarkısı da her Gülberenk şarkısı gibi başlı başına bir tebliğ. Çok seviyoruz çok.?

 2. Emine AKYASAN dedi ki:

  Mükemmel bir program daha dinledik. Allah zâhirî ve bâtınî tesettürünü muhâfaza edenlerden eylesin her birimizi. Âmin.⚘?

 3. Hatice Acungan dedi ki:

  Tesettür olmazsa olmazı müslüman hanomefendinin. İşte bu ana fikir küçük hanımefendilerin; çok güzel bir şarkı, çok mükemmel resim ve canım arkadaşımın anlatımı ile kalplerine nakşediliyor bu güzel program ile. Teşekkur ederiiizz.??❤️?

 4. Hamide Başoğlu dedi ki:

  Yine kıymetli bir konuyu tatlı tatlı işlediniz kalplere… Teşekkürler! ?

Yorum Yap