Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce’ye heyecanla devâm ediyoruz! Bu akşamki programımıza, “Tutumluluk Şarkısı”nı dinleyerek başladık!

Meğer bizler, dünyâda iken lûtfedilen her nîmetten âhirette hesâba çekilecekmişiz. İşte vakit de bu nîmetlerden biriymiş. Onu isrâf etmeden, en iyi şekilde yönetmek ve değerlendirmek, şuurlu bir mü’minin aslî vazîfelerindenmiş.

Düşündük de meselâ para ile yiyecek, aksesuar, giyim ve daha çok şey elde edebilir; lâkin geçip giden saatleri aslâ geri getiremezmişiz. Tıpkı güneşin kimseyi beklemeden doğup batması gibi vakit de dur durak bilmeden, sürekli ilerlermiş.☺️

İnsanların birçoğu; yoğunluktan, zamânın nasıl geçtiğini anlayamamaktan ve işlerini yetiştirememekten şikâyetçi imiş. Oysa esas sıkıntı, vakti doğru şekilde planlayamamaktan kaynaklanırmış. İşte bu sebeple, “NNT Vakit Yönetimi Eğitimleri” başlayacakmış! Çünkü zaman, hayattaki paha biçilemez nîmetlerden bir tânesiymiş ve onu en doğru şekilde kullanmayı, muhakkak öğrenmeliymişiz.?

Gülberenk Çocukları olarak bizler, bu programda dedik ki:
“Sâniyeyi, dakîkayı, saati, günü, haftayı, ayı, seneyi, ömrü dolu dolu geçirmek için,
NNT Vakit Yönetimi Eğitimi’ni seçin!
Bir an evvel kaydolup gruba geçin!
Başlayınca farkı seyredin! Farkı hissedin!”?

Ardından, hep birlikte ellerimizi açtık ve şöyle duâ ettik: “Yâ Rabbî! Bizlere, vaktimizi iyilik, hayır, faydalı iş, ibâdet ve tefekkür ile doldurabilmeyi nasîp eyle! Allâh’ım! Bizi her an, Sen’i hakkıyla zikredebilenlerden eyle! Âmîn!”?

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi için www.gulberenk.com’daki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz!?

Merve Doğancı
19.04.2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Sümeyye Pazar dedi ki:

    Vakit marşı kulaklarımızda çınladı program boyunca.☺️ Vaktin kıymetini bilen Gül nesli olalım hepimiz. Âmin.

  2. Sevil Fırat dedi ki:

    Vakit yönetimi için kaydımı yaptırdım, heyecan ile bekliyorum.?

Yorum Yap