Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’de bu akşam, öncelikle hep birlikte coşkuyla, “Kolda Bilezik Şarkısı”nı dinledik! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Kolumda bilezikler, gönlümde sevinç,
Çözüm var elimde, mâzeret yok hiç.
İhtiyaçlarımı emek vererek,
Giderip içtim bir fincan menengiç.”

Düşündük de insan, istîdâtlarını keşfederek faydalı işlere imzâ atar, iyiliklerini çoğaltırsa, çevresine güzel enerjiler yayarmış. Hâlinden sürekli şikâyet eden, benlik ve kibir sâhibi, vazîfesinin bilincinde olmayan bir kişi ise menfî duruşuyla etrâfına rahatsızlık verirmiş.?

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem, bir hadîs-i şeriflerinde, “Kişi, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek mânâda îmân etmiş olmaz. (Buhârî, Îman 7)” buyurmuşlar.?

Gülberenk Çocukları olarak bizler müspet enerjimizle, civârımızdaki diğer insanlara dâimâ ferahlık ve saâdet vesîlesi olmalıymışız. Nefsimizi hayırlı faaliyetlerle meşgûl etmeli, ömrümüzün her ânını dolu dolu yaşamalıymışız.?

Ayrıca, yatmadan önce evdekilerle helâlleşmeliymişiz. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradıktan sonra İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okumalı, sağımıza dönerek dinlenmeliymişiz.☺️

Eğer sizler de Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olarak programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, detaylı bilgi ve kayıt için 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!?

Merve Doğancı
19.02.2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Allah, çevreMize her dâim müspet enerji verebilmeyi nasip etsin cümlemize.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Her dâim etrafımıza müspet enerji yayanlardan olmayı diliyorum. Menfîlikten ve menfî insanların arkadaşlığından muhâfaza eylesin Güzel Rabb’im. Âmîn.⚘?

Yorum Yap