Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Haftanın ikinci gününde, Uykudan Önce’de sevinçle ve şükürle yine birlikteydik! İyilik dolu niyetlerden bahsettik.☺️

Meğer iyiliği çoğaltmak çok mühimmiş. Çünkü Rabb’imiz iyilik yapanları severmiş. Bir şeyin tek başına iyi görünmesi yetmez; onu yapma usûlünün de kalpteki niyetin de muhakkak iyi olması gerekirmiş.

Meselâ namaz kılmak iyi bir şeymiş. Evvelâ Rabb’imizin rızâsı için güzelce niyetlenmemiz, sonra da tâdîl-i erkâna ve tesettürümüze dikkat etmemiz gerekirmiş. Ayrıca, sûreleri ve duâları tâne tâne, doğru şekilde okumamız lâzım gelirmiş.

Eğer iyi bir hareketi, hâlis bir niyetle desteklemezsek, yaptığımız iş, Allah muhâfaza, kötüye bile dönüşebilirmiş.?Meselâ başkalarına gösteriş yapmak veyâ zayıflamak gibi ârızalı niyetlerle kılınan namaz, hem çok kötü bir hâl alır hem de makbûl olmazmış.?

Namaza başlarken, “Niyet ettim Allah rızâsı için namaz kılmaya!” demek ve kalbimizde, bunun dışındaki hiçbir niyete yer vermemek en güzeliymiş. ☺️

Namaz dışındaki hareketlerimizi de hâlis niyetle güzelleştirebileceğimizi öğrenince sevindik!☺️Meselâ, Allah rızâsı için babamıza kahve pişirdiğimizde, hem onu sevindirirmişiz hem de sevap kazanırmışız. Eğer kahveyi gösteriş yapmak ve övünmek gibi kötü niyetlerle pişirirsek, şeytanı sevindirmekten öteye gidemezmişiz.?

Üstelik, Allah rızâsı dışında aldığımız niyetler, bizi zarara sürükler, hem yaptığımız işten sevap kazanamaz hem de umduğumuz faydaların hiçbirini bulamazmışız. Zâten Allâh’ın râzı olmadığı bir işten, şuurlu insanlar da râzı olmaz, Allâh’ın râzı olmadığı bir işten hayır umulmazmış.

Yatağımızı toplarken, odamızı temizlerken, ders çalışırken, kitap okurken, yüzümü yıkarken, dişlerimizi misvaklarken, abdest alırken, namaz kılarken… Kısacası her işimizi, sâdece Allah rızâsı için yapmaya niyet etmeliymişiz.

İşte böyleeee… Gülberenk Çocukları olarak bizler de bu akşam, Rabb’imizin rızâsı için abdestimizi alıp namazımızı kıldık. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. Annemizden, babamızdan ve kardeşlerimizden helâllik isteyip İhlâs, Felâk, Nâs Sûreleri’ni okuduk. Sonra da sağımıza dönüp huzurla uyuduk!☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz, kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM3 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Yaaaa ,niyet ne de mühimmiiiiiişş? İnşallah heeep güzel,temiz,halis niyetler ile yaparız her bir işimizi..İyiki bunları hatırlattın bize can arkadaşımız.? Teşekkür ederiz.

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Her şey O’nunla Güzel…
  İbâdetler de… Günlük işler de… Aşımız da… İşimiz de…
  Aklımızda, fikrimizde… Lütfuyla kalbimizde…
  Gülberenk; Her nasihatini O’na bağlayan, O’na götüren pek kıymetli bir vesîle…?⚘

 3. Rukiye Demirel dedi ki:

  Halis bir niyeti yine o niyete uygun bir hareketle devam ettirmenin nekadar önemli olduğunu öğrendik. Allah râzı olsun Gülberenk! ?

Yorum Yap