Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’nda bu akşam, evlâtlarımızı hayır yapmaya alıştırmak ve muhtaçlara karşı duyarlı hâle getirmek maksadıyla, İdlib yararına bir Çocuk Hayır Pazarı gerçekleştirdik!☺️

Sâfî gönüllerin birbirinden kıymetli eşyâ ve oyuncaklarını satışa sunduğu, rengârenk on dokuz ayrı tezgâh, büyük bir coşkuyla açıldı! Pazarda; kıyâfetten kitaba, oyuncaktan tokaya, ayakkabıdan aksesuara pek çok şey mevcuttu!

Bizler, ihtiyaç sâhibi kardeşlerimize sevinç olma ümîdi ile paylaşmanın lezzetini yaşadığımız bu pazarda bulunmaktan ötürü, çok heyecanlandık ve mutlu olduk! Aynı zamanda, kendi imkânlarımızla hayır yapabileceğimizi en güzel şekilde öğrendik! Fırsatları yakalamayı lûtfeden Rabb’imize de şükrettik!

Niyet edenin hareketi olur, hareket eden bereket bulurmuş. Bunu yaşayarak hissettik. Aslında her birimiz fiîlî duâmızı yaptık. Ardından, huzûr içinde programımızı sonlandırdık. Hayır hayır, ayrılmadık! Cumâ akşamı tekrar buluşmak ümîdiyle, özlerimize sefere çıktık! ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice Sağlam7 Yorum

 1. Emine AKYASAN dedi ki:

  Çocuk Hayır Pazarı çok heyecânlıydı. Tezgâh isimleri de ürünler de çok güzeldi. Allah herkese çocuk sâfiyetiyle bakan göz, hisseden kalp versin… Mâsumca…⚘?

 2. Sevil Fırat dedi ki:

  Çocuklarıma merhameti, paylaşmayı , muhtâcın yanında olmayı bu kadar güzel ve kalıcı anlatmam mümkün değildi. Hayatlarında kalıcı bir iz bırakacağını düşünüyor Allah’a şükrediyorum. Gülberenk’e teşekkür ediyorum.?

 3. Emine AKYASAN dedi ki:

  Çocuk Hayır Pazarı çok heyecânlıydı. Tezgâh isimleri ilgi çekiciydi. Çocukların da bu hayırları yaşayarak görmesi, öğrenmesi çok kıymetli! İyi ki Gülberenk var, iyi ki Uykudan Önce var!?⚘?

 4. Rukiye Demirel dedi ki:

  Şöyle düşünüyorumda hayatımıza ne kadar güzellikler kattın Gülberenk… Attığımız her her vasıflı adımda bir imzân var. Seninle tanışmış olan çocuklar da çok nasipli. Küçük yaşta infak etmeyi, kardeşlik duygusunu, birlik ve beraberliği öğrenmiş oldular. “Sevdiklerinizden vermedikçe gerçek müslüman olamazsınız!” sözüne nâil olurlar inşallah senin sâyende. İyiki varsın,seni can-ı gönülden seviyoruz.?

 5. Hatice Acungan dedi ki:

  Hep söylenir, “Yardım edelim muhtaçlara!”diye.
  Lâkin bu akşam program bunu, harekete geçmekle nasıl bir yardım olabileceğini fiilen de biz çocuklara da öğretti… Teşekkür ederiz. Hem öğrenmenin, hem vermenin hazzını yaşattığın için…

 6. Işın Karasulu dedi ki:

  Bu pazara katılmak çok güzeldi.

 7. İrem Karaköse dedi ki:

  Öylesine istifadeli, öylesine zekice tasarlanmış bir programdı ki hayret ve hayranlıkla izledim. Alan, satan, vesîle olan herkes kârlı çıktı. Gerçekten teşekkür ederiz. İdlib’deki canlarımız, mü’min kardeşlerimiz duâlarımızdalar…

Yorum Yap