Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam da iki günlük aranın ardından, saat 21:00’de Uykudan Önce’de berâberdik. ? Yine, hem öğrendik hem de tefekkür ettik. ☺️

Meğer her eşyânın üzerimizde hakkı varmış. Meselâ bütün gün vücûdumuzu taşıyıp duran ayakkabımızın hakkı temiz ve nâzik kullanılmakmış.

Eğer hor kullanıp kıymetini bilmezsek, bize kısa süre hizmet edebilirmiş. Onlar konuşamazmış; fakat çabucak yıpranarak ve bozularak hâlini arz edip, aslında bize mesaj verirmiş. ?

Bu husus, başka eşyâlarımız için de geçerliymiş. Çoraplarımız, kıyâfetlerimiz, oyuncaklarımız güzelce kullanılıp, kıymet görmek istermiş.

Kullandığımız eşyâların yerine kendimizi koyduk ve tefekkür ettik. Biz nasıl hiçbir zaman hor görülmeyi istemezsek; eşyâlarımız da yıpranınca kenara atılmayı istemezmiş.

İşte böyle düşünerek, yâni empati kurarak kullanmış olsak, bütün eşyalar bize uzuuuun süre hizmet edebilirmiş. ☺️

Zâten Gülberenk Çocukları, olanın kıymetini güzelce bilir ve kesinlikle isrâf etmezmiş. Eşyâlarının yüzünü güldürürmüş.☺️

En basit bir eşyâ bile, hor kullandığımızda çabucak eskiyip bize fayda sağlayamaz hâle gelirmiş. Aynı şekilde Rabb’imizin emirlerini dikkate almayıp, kafamıza göre yaşadığımızda da başımıza yanlış ve kötü şeyler gelebilirmiş.?

Eşyaya verdiğimiz kıymetin kat kat fazlasını, Rabb’imizin emirlerine vermeliymişiz.Çünkü O, faydalı olanı emreder, zararlı olanı yasaklarmış.

Allâh’ın emirlerini yerine getirirsek hem O’nun rızâsını kazananırmışız, hem de dünyâdayken bile cennet huzûrunu yakalarmışız.?

Anlayacağınız, bize lûtfedilmiş her nîmetin kadrini, kıymetini bilmeliymişiz. İşte böyle yaşarsak, her şey çok güzel olacakmış. ☺️

Bu program netîcesinde, elimizdeki nîmetlerin kıymetini bilme, Rabb’imizin emir ve yasaklarına seve seve uyma ve rûhumuzu güldürme karârı aldık.?

“Allâh’ımız bize rızâsına uygun yaşamayı nasip etsin!” diye duâ edip, huzurla yatağımıza yattık. ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ☺️

 Yorum

  1. Emine Akyasan dedi ki:

    Ben bir çorap olsam, ayakkabı olsam…Eşyâ olsam… Bu öyle bir bakıştır ki eşyâ ile empati kuruyorsun. Hakîkaten hayatımızın her alanına bu bakışla baktığımız takdirde her şeyin kıymetini daha iyi bilir, her şeyi daha özenle kullanırız. Ve hiçbir şeyin kıymetini bilmeyen, bırakın eşyayı, insanı dahî hor kullanan bu neslin küçük dimağlarına, bu yaşta eşyâya bile empati yapma özelliğini kazandırmış olmak büyük başarı.?
    Gülberenk; ektiğin tohumlar bir gün yeşerecek. İşte o gün kocaman bir köyün ve yemyeşil arâzilerin olacak…⚘?

Yorum Yap