Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin bir hizmeti olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programı, Ağustos ayının ilk Cumartesi Pazar günü İstanbul’da sahnelendi. Ağustos’un son Pazar günü de İzmir’de, Zonguldak’ta ve Adana’da sahne alacak olan program, coşkuyla geçti. 😉

Buzlu Şerbet başlıklı programda, bedenimiz gibi kalbimizin de ferahlamaya ihtiyacı olduğunu öğrendik. Meğer boş işlerle değil, hayırlı ve faydalı işler yaparak yorulmalıymışız. Çok yorulup susadığımızda, faydalı ve sağlıklı içeceklerle susuzluğumuzu gidermeliymişiz. Evde kendi ellerimizle yapacağımız şerbet, ne de güzel bir ferahlatıcıymış. 🙂

İnsanın yalnızca bedeni değil, kalbi de ferahlamaya ihtiyaç duyarmış. Kalbin buzlu şerbeti de duâ, sabır ve namazmış. Canımız bir şeye sıkıldığında, içimizi çok yakan bir zorlukla karşılaştığımızda, ellerimizi açıp Rabbimize duâ ederek rahatlarmışız. Duâ etmeden, sabır göstermeden ve secde etmeden ferahlanmazmış.

Herkesin içi bazen yanarmış. Yetim ve öksüz olan çocukların içi anne ve babalarına hasret çekerek, Müslüman anne ve babaların içi çocuklarının namaz kılmadığını görerek, başka ülkelerde yaşamak zorunda kalanların içi de vatanlarını özleyerek yanarmış. Dışarıda yangın çıkınca itfâiye, dilimiz damağımız kuruyunca buzlu şerbet, gönlümüz acılarla yanınca da duâ ve namaz imdâdımıza yetişirmiş.

Aklı olanların dili duâlı, kalbi sabırlı, günleri de namazlı imiş. Akılsız olanlara ise zaten namaz farz değilmiş. Gülberenk Çocukları, bedenlerinin susuzluğu kadar, gönüllerinin susuzluğunu da önemsermiş. Bu sebeple, Allah’ın emirlerini ve yasaklarını güzelce öğrenirmiş.

Ferahlamak, ferahlatmak güzelmiş; fakat daralıp bunalmadan da bu güzelliğin kıymetini birçok insan bilemezmiş. Rabbimiz bizi bazen zorluklarla imtihan edermiş ki sıkıntısız zamanlar için şükredebilelim.

Anlayacağınız, Gülberenk’te yine hem düşündük hem eğlendik. Hem aklettik hem neş’elendik. Çıkışta, Emine annemizin kokulu güllerden yapmış olduğu buzlu gül şerbetlerini içerken, çok şükrettik. Bizleri hayırlarla yoran ve
nîmetleriyle dinlendiren Rabbimizin cömertliğini tekrar hissettik.

Bu program 2018 – 2019 hizmet sezonunun son programıymış. Gülberenk Arıları, hiç vakit kaybetmeden, yeni sezonun çalışmalarına başlamış. Bunu duyunca çok sevindik. Eylül ayında, Mangalda Köfte programında buluşmak üzere evlerimize giderken, hayır, gönüllerimiz yine bir ve berâberdi. Biz hiç ayrı düşmedik! 😉61 Yorum

 1. Seyyide Verâ Arslan dedi ki:

  Program çok güzel,bizim için uğraştığınız için teşekkürler!☺️☺️☺️☺️ Ben doğum gününü kutlamanın kötü olduğunu söylediniz ama ben nefsine söz geciremiyorum, o yüzden sonraki gün, tek âilemle kutluyorum, bunu yapabilir miyiz????? Cevap verirseniz sevinirim.??

  • Gülberenk dedi ki:

   Sevgili Seyyide Verâ,
   Cevap sorunun içinde gizli… İnsan nefsini dinlememeli, değil mi? ☺️

 2. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi, hârikaydı.

 3. Misâfir dedi ki:

  Soru zamanı hiç bu kadar muhteşem olmamıştı, Esmeray kardeşimiz de sahnede görmek ve vazîfesini hakkıyla îfâ ettiğini seyretmek harikaydı.

 4. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi,kart alamadığım için üzüldüm, geçen ay geldiğimde aldım.

 5. Misâfir dedi ki:

  Program eğitici ve çok güzeldi, sorular güzeldi.

 6. Misâfir dedi ki:

  Bugün çok güzeldi. Çok eğlendim. Çok beğendim.

 7. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi.

 8. Misâfir dedi ki:

  Program çok güzeldi ve seyrederken çok mutlu oldum.

 9. Misâfir dedi ki:

  Program çok güzeldi teşekkür ederim.

Yorum Yap