Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Uykudan Önce Programı’na hız kesmeden, büyük bir neşeyle devâm ediyoooor!?

Bu akşamki programda, günlerin ne kadar da hızlı akıp geçtiğini tefekkür ettik.

Mevzûmuzla alâkalı olarak, önce “Vakit Marşı”nı dinledik. Hep birlikte dedik ki:
“Vakit bir emânettir, kadrini bilen için.
Hazînedir nîmettir, değerlendiren için.
Vakit nakittir, mü’min dakiktir.
İki günü eşit olmak eksikliktir.”

Bizler koşarcasına geçen günlerimizi çok iyi değerlendirmeli; Güzeller Güzeli Rabb’imize, kuvvet, uyanıklık, plânlı olma gücü vermesi için bol bol duâ etmeliymişiz.

İnsan, gününü en güzel şekilde programlar ve vaktini ziyân etmeden hayırlarla doldurursa, akşam yatağa girdiğinde çok huzurlu olurmuş.

Meselâ güne sabah namazını kılıp erkenden kahvaltımızı yaparak başlar; ardından kalan diğer saatlerimizi fakirleri sevindirerek, yetimlerin gönlünü alarak geçirirsek, ne kadar da bereketli olurmuş!?

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem: “İki günü eşit olmak eksikliktir. (Beyhâkî)” buyurarak, bizleri vaktimizi ziyân etmeme husûsunda îkâz etmiş.

Bir başka hadîs-i şeriflerinde ise “Tebessüm sadakadır. (Tirmizî, Birr/36)” buyurmuş. Yâni insan, vaktini güzelce değerlendirmek istese, tebessüm ederek bile bunu başarabilirmiş.

Programımızın sonunda ellerimizi açtık ve duâ ettik:
“Allâh’ım! Bizlere bu günlerimizi aratma. Ekmeğin, suyun, içinde yaşadığımız evin ve diğer bütün nîmetlerin şükrünü nasîp eyle! Âmîn!”

Bu akşam da Pazartesi akşamı tekrar buluşma ümîdiyle abdestimizi aldık, namazımızı kılıp dişlerimizi misvakladık. Sağımıza dönüp huzurla yattık.?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!

Müellife: Merve Doğancı4 Yorum

 1. Esma dedi ki:

  Teşekkürler Gülberenk!

 2. Işın Karasulu dedi ki:

  Gulberenk’le geçirdiğimiz saatler en güzel en bereketli saatler oldu.?

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Rötarlı da olsa programı dinleyebildik çok şükür?
  Planlı,kurallı şeyleri genelde severim.Vaktimi de bu şekilde kullanmayı sevmeme rağmen çok başarılı olduğum söylenemez. Yine de Gülberenk sayesinde vakit mevzusunda epeyce şuurlandığımı düşünüyorum. Hele de böyle mühim mevzularla alâkalı Gülberenk şarkılarını dinleyince çok daha tesirli oluyor. Çift dikişli oluyor? Allah Gülberenk’imin hizmetlerini, tesirini, ömrünü de uzuuun ve bereketli eylesin. Âmin.⚘?

 4. Sevil Fırat dedi ki:

  Vakit,farkında olmadan en çok isrâf ettiğimiz şey☹️ Vakti nasıl en verimli şekilde değerlendirebiliriz onu öğrendik. Allah, her ânımızı rızâsına uygun geçirebilmeyi nasip etsin.? Şükran Gülberenk ?

Yorum Yap