Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Uykudan Önce’ye büyük bir coşkuyla devâm ediyor! Bu akşamki programımıza hep birlikte, “Hizmet Marşı”nı dinleyerek başladık!

Meğer insanın çevresine karşı hayırlı olması, Allah rızâsı için hareket ve hizmet etmesi çok mühimmiş. Hattâ küçük çocuklar bile etrâflarına faydalı olacak işlerde bulunabilirlermiş.

Meselâ onlar, yemek vaktinde sofraya tabakları dizebilir, büyüklerine yardımcı olabilirlermiş. Bunun yanı sıra odalarını süpürüp silebilir, dolaplarını güzelce düzeltebilirlermiş.

Ayrıca, anne ve babalarının ayakkabılarını boyayabilir, akşamları evdeki herkesi kitap okumaya dâvet edebilirlermiş. Örgü örebilir, kâselere leblebi doldurup servis yapabilirlermiş.

Gülberenk Çocukları olarak bizler; tabaklara konacak yemeklerimiz varken onları sofraya getirmeye, içinde huzurla yaşadığımız bir eve sâhipken onu temiz tutmaya, göz, beyin ve zekâ gibi paha biçilmez nîmetlerle donanmışken kitap okumaya üşenmemeliymişiz.

Rabb’imizin lûtuflarına karşı dâimâ şükür hâlinde olmalıymışız. İnsanların, hayvanların, çiçeklerin ve eşyâların; hâsılı etrâfımızdaki her şeyin ihtiyâcını karşılamayı, Allah rızâsı için çalışmayı sevmeliymişiz.

Programımızın sonunda öğrendiğimiz mevzûyla alâkalı olarak, “Çay Demlikte, İnsan Hizmette Olgunlaşır!” şarkısını dinledik! Ardından, namazlarımızı kıldık. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradıktan sonra İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuyup sağımıza döndük, huzurla uyuduk.

Eğer sizler de programımızdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Müellife: Merve Doğancı4 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Rabbimcümlemizihizmet yolunda dâim eylesin.??

 2. Emine AKYASAN dedi ki:

  Elimizdeki her türlü imkânı harekete geçirmek, insanlığa faydalı olmak, hizmet etmek…
  Gülberenk çocukları, çok nasipli! Gülberenk anneleri de çok nasipli, bu hakîkâtleri hiç duymayabilirdik. Çok şükür…Emeği geçen herkesten Rabb’im çokça râzı olsun. ⚘?

 3. Dudu,Tevhide Ekinci dedi ki:

  Selâmun aleykum, yaşım büyük olmasına rağmen içimizde bir his vardır hep ya… Anne babamızın gözünde her zaman hâla küçüğüzdür. Kendimi çocuk hissiyâtını hissederek dinleyen bir büyümüş olarak, çok faydalanıyorum. Emeğinize yüreğinize sağlık. Rabbim her dâim yolunuzu açsın. Engelleri kolaylıkla kaldırsın. Uyânın anneler, uyuduk kaldık ya!

 4. Hatice Kübra Topçu dedi ki:

  Hizmet çok güzel anlatıldı. Misâllerle dolu idi program. Lezzet alarak dinledik. Teşekkür ederiz.:)

Yorum Yap