Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Uykudan Önce Programı hafta içi her akşam Gülberenk Çocukları ile buluşmaya devâm ediyor!?

Bugün, hep birlikte evvelâ “Rızâ Şarkısı”nı dinledik; ardından “Râzı olmak”tan bahsettik!☺️

Râzı olmak, başımıza gelen iyi ya da kötü bir şeyi, hem kalbimiz hem dilimizle kabûllenebilmek; her durumu sükûnetle karşılayabilmek imiş.

İmtihan dünyâsında olduğumuz için bâzen istemediğimiz, sevmediğimiz şeyler yaşayabilirmişiz. Böyle anlarda paniğe kapılmamalı, sabırla tefekkür etmeliymişiz.

Meselâ, açık renkli elbisemizi giyip dışarı çıktığımızda, ânîden yağmur başlasa da üstümüze başımıza sıçrasa, sızlanıp şikâyet etmemeli; Allah’tan gelen her şeyde, hayrı ve hikmeti görmeye gayret etmeliymişiz.☺️

Et suyunun kemikleri güçlendirdiği gibi, Allah’tan râzı olmak da kalbimizi ve hislerimizi güçlendirirmiş.

Hem hâlinden râzı olan kişiler, hayâta tebessümle bakabildiği için güzelleşir, çevresine mutluluk saçarmış! Bunu başaramayanlar ise her şeye îtirâz edip canlarını sıktıkları ve sürekli surat astıkları için günden güne çirkinleşirlermiş!

Gülberenk Çocukları olarak bizler, Rabb’imizin verdiği imkân ve istîdatları, denge ve huzûr içinde kullanmalı; rızâ ehli ve kanaat sâhibi Müslümanlar olmalıymışız.

Oyuncaklarımızdan, annemizin yemeklerinden, babamızın öğrettiklerinden, aynaya bakınca gördüğümüz yüzümüzden… Râzı olup çokça şükretmeliymişiz.

Dertlere rızâ göstermek aslında kolay değilmiş. Başı ağrıyan bir kişinin, “Ne kadar da güzel ağrıyorsun cici başım!” demesi zormuş; fakat Rabb’inin takdîrinden râzı olanlar ağrısını sever, yarasını öperlermiş!?

Onlar, yaşamaktan da ölmekten de râzı olur, “Rabbim! Şükürler olsun! Veren de Sen, alan da Sen, kılan da Sen! Ne verdinse O’dur, dahî nemiz var?” derlermiş. İşte o kullardan biri, “Aziz Mahmud Hüdâyi Hazretleri” imiş!

Bu akşam da programımızın sonunda nîmetlerin farkında olan, şükreden ve rızâ ile güzelleşen tatlı ballı kullardan olmak için duâ ettik! Ardından, yarın akşam tekrar buluşmak duâsıyla yataklarımıza gittik!☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Müellife: Merve Doğancı3 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Rabb’imiz her dâim râzı olan kullarından eylesin inşallah cümlemizi ??

 2. Sevil Fırat dedi ki:

  Rabb’im, biz Gülberenk’ten peeek çok râzıyız, sen de râzı ol inşallah Canım Allah’ım. Âmin.???

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Razı olmak, zor olmakla berâber huzuru yakalamak olsa gerek…
  Rabbim rızâsına nâil bir ömür nasîp kılsın…(âmin) ⚘?

Yorum Yap