Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na bu akşam, yaz mevsimine yaklaşmanın sevinciyle hep berâber, “Yaz Şarkısı”nı dinleyerek başladık!?

Meğer bâzı kişiler, bünyeleri kuvvetli olmadığı için değişen hava şartlarından çabucak etkilenir, mevsim geçişlerinde hasta hissederlermiş. Bu bilgiyi duyunca, derin düşüncelere daldık.?

Kuvvetli olmak, herkes için değişik mânâlar ifâde edebilirmiş. Kimileri için kol kasları veyâ keskin zekâsı; bâzıları için sâhip olduğu inancı ya da malı mülkü, gücü ve kudreti temsîl edermiş.☺️

İnsanların birçoğu, nârin ve yumuşak tabiatta olanları, dayanıksız ve zayıf gibi algılarmış. Hâl bu ki sert kayaların içinden nârin çiçekler, karların ve buzların arasından incecik kardelenler çıkarmış. Hattâ, minicik su damlalarının üst üste ve sürekli düşmesiyle mermer bile delinebilirmiş.?

Anlayacağınız esas kuvvet; kararlı ve azimli olmak, zorluklar karşısında yılmamakmış. Eğer insan devamlılık sağlayamazsa, dünyânın en güçlü kişisi de olsa başarı elde edemezmiş.Tek seferde çok fazla koşup tükenmek değil; ağır ağır da olsa istikrarla yürüyüp hedefe varmak makbûl imiş. Tek öğünde tıka basa yemek değil; belli aralıklarla az yemek faydalı imiş.?

Bir günün tamâmını ibâdetle geçirip diğer gün yatmak değil; azar azar da olsa düzenli tâatte bulunmak kârlı imiş. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem bir hadîs-i şeriflerinde: “Allah katında amellerin en sevimlisi, az da olsa devamlı olanıdır.(Buhârî, Îman, 32)” buyurmuşlar.☺️

Gülberenk Çocukları olarak bizler, Rabb’imizin emirlerine itaat husûsunda ve O’nun rızâsını kazandıracak amelleri îfâ etmede, tam bir sebat ve kararlılık göstermeliymişiz. Hayırlı işlerde devamlı, azimli, aktif ve istikrarlı olmalıymışız.?

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği resmî üyeleri arasına katılabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.?

Merve Doğancı
21.05.2021
BalıkesirYorum Yap