Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, on bir ayın sultânı Ramazan’da da Uykudan Önce’ye büyük bir coşkuyla devâm ediyoruz!?

Bu akşamki programımızda hep birlikte, hasretini çektiğimiz, özlediğimiz hususlar hakkında konuştuk. İçimizden kimisi Kâbe-i Muazzama ile Medîne-i Münevvere’yi, bâzıları da okulunu ve arkadaşlarını görmek istediğini dile getirdi.?

Meğer özlediğimiz şeyler bizlere, kendimizi gösterirmiş. İnsan, neyi severse onu arar, kalbi de oraya akarmış. Nitekim Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem, bir gün: “Kardeşlerimle görüşmeyi çok arzu ediyorum, onları çok özlüyorum.” buyurarak iç çekmişler. Yanında bulunan ashâb-ı kiram şaşkınlıkla: “Ey Allâh’ın Resûlü, biz senin kardeşlerin değil miyiz?” diye sormuşlar.

Sevgili Peygamberimiz: “Hayır, aksine siz benim ashâbımsınız, dostlarımsınız. Kardeşlerim ise benden sonra gelecekler, beni görmedikleri hâlde bana inanacaklar. Ümmetimden en çok sevdiğim topluluk, benden sonra gelip de âilesini ve malını fedâ etme pahasına beni görmeyi arzulayanlardır. (Ramûzu’l-Ehadis s. 361)” buyurmuşlar.☺️

Gülberenk Çocukları olarak bizler, bu akşam öğrendiğimiz hadîs-i şerif üzerine O’nun (sâllallâhu aleyhi ve sellem), âhir zamandaki ümmeti olduğumuz için tekrar çokça şükrettik! Ardından, huzurla dinlenmeye geçtik.?

Önce evdekilerle helâlleştik ve yatsı namazımızı kıldık. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradıktan sonra İhlâs, Felâk ve Nâs Sûrelerini okuduk. Cumâ akşamı tekrar buluşmak duâsı ile sağımıza dönüp yattık, uyuduk.?

Programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz!?

Merve Doğancı
21.04.2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Sümeyye Pazar dedi ki:

    Öyle çok özledik ki; sahnede yapılan Gülberenk programlarını, yüz yüze olan Gül Tezgâhlarını, uça uça gel, koşa koşa gel sahneye hop hop hoplada gel şarkısını. ☺️ Çok şükür Telegram’da devam ediyoruz tabii. “Gülberenk çocukları şükreder!” deyip şükrediyoruz.? Teşekkür ederiz Gülberenk!

  2. Sevil Fırat dedi ki:

    Rabbimiz,sevdiklerini sevdirsin inşallah.Onlarla birlikte eylesin iki cihanda da.

Yorum Yap