Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Haftanın ikinci günü, Uykudan Önce’de yine berâberdik. Bu akşam, muhafaza olunmak için okunan sûrelerden biri olan Nâs’ı, hem kendimiz okuyup tekrâr ettik hem de ağabeylerin güzel sesinden dinledik.

Sonra ise bu sûrenin meâlini öğrendik:
“1.De ki: Sığınırım ben insanların Rabb’ine,
2.İnsanların Melîkine( mutlak sâhip ve hakimine),
3.İnsanların ilâhına.
4.O sinsi vesvesenin şerrinden,
5.O ki insanların göğüslerine (kötü düşünceler) fısıldar.
6.Gerek cinlerden, gerek insanlardan olan bütün vesvesecilerin şerrinden Allah’a sığınırım!”

Biz her gece yatarken İhlâs, Felâk, Nâs Sûrelerini okuyarak Rabb’imize sığınır ve biiznillah tüm vesvesecilerin şerrinden korunur, sonra da huzurlu bir şekilde uyurmuşuz. ☺️

Bu programda, Kurân-ı Kerîm’i güzel okuyan ağabeyleri dinleyince, gıpta ettik. Meğer onlar çok emek verip gayret etmişler ve sonunda bu hâle gelmişler. ☺️

Zâten hakkında çalışılan ve emek verilen mevzûda herkes başarılı olabilir; insanlar seyrederek, deneyerek, yaparak, yaşayarak öğrenebilirmiş.

Meselâ, usta bir terzi olmak isteyen kişi, evvelâ çırak olup haftanın belli günlerinde ustasının yanına gitmeli; iğneyi, ipliği, makası nasıl tuttuğuna, kumaşı nasıl kestiğine dikkatle bakmalı ve onun anlattıklarını güzelce aklına yazmalı, sonra da denemeler yapmalıymış.

İnsanlar yetişmek için çoook emek ve vakit harcar, birçok zorluğa göğüs gerermiş. Bu sebeple, bizim, bir yere gelmiş, başarı elde etmiş olan insanlara mutlakâ saygı duymamız gerekirmiş. Çünkü, emek verip çalışmak herkesin değil; er kişilerin yapabileceği bir şeymiş.

Duyduk ki başarılı olan insanlar hakkında atıp tutan, boş konuşup sağa sola bakmakla vakit harcayan kişiler varmış! Onlar pek bir iş başaramazmış!? Hiçbir şey yapmadıkları gibi, bol bol da vesvese yayarlarmış.

Bizler, böyle olmamalı, cesâretle çalışmalı, çevremizdekilere de cesâret katmalıymışız. Allâh’ın verdiği istîdâtları güzelce kullanmalı, bunları da Rabb’imizin lûtfettiği kuvvetle yaptığımızı unutmamalıymışız.

Eğer içimizde “Yapamazsın, başaramazsın! Ayy acaba başıma ne gelecek? Ayy ya kötü şeyler olursa!?… “gibi vesveseler varsa; Rabb’imizin bize öğrettiği İhlâs, Felâk, Nâs Sûrelerini okuyup ferahlamalıymışız.

İşte böyleeee… Bugün bu güzel bilgileri öğrenip sevinç dolduk. Yarın tekrar buluşmak ümîdi ile yatağımıza koştuk! ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?
Müellife: Hatice SAĞLAM3 Yorum

 1. Emine Akyasan dedi ki:

  Çok güzel, faydalı bir program dinledik. Rabbimize şükürler olsun ki bizi misâl teşkil eden güzel insanlarla karşılaştırdı. Kadir kıymet bilenlerden eylesin Mevlâm…
  Gülberenk; Haseti gıptaya,vesveseyi şevke çeviriyor. ?⚘?

 2. Hatice Acungan dedi ki:

  Felak ve Nas’ı anlamıyla öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim canım arkadaşım.

 3. Işın Karasulu dedi ki:

  En sevdiğim okulum, Uykudan Önce olan okulum.

Yorum Yap