Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce’ye büyük bir coşkuyla devâm ediyoruz! Bu akşamki programımıza, “Uçurtma Marşı”nı dinleyerek başladık. Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Neye takılıyorsun, kime takılıyorsun?
Uçuyor musun, batıyor musun?
Diplere mi göklere mi götürüyor seni?
Neyin etkisinde kalıyorsun?”?

Meğer insan, çevresindeki unsurların te’siri altına girebilen bir varlıkmış. Berâber olduğu şeylerin, müspet ya da menfî özelliklerinden etkilenebilirmiş. Meselâ, gül kokularının arasında duran kişinin üzerine, hoş râyihâlar sinermiş. Lağım sularının içinde duran kişi ise kötü kokarmış.?

Müsriflerle berâberlik isrâf etmeye sebep iken iktisatlı kimselerle birliktelik, tasarruf etmeye vesîle imiş. Kibar, nâzik, lâtif, iyi niyetli ve ince ruhlu insanlarla berâber olanlar da zamanla onlar gibi güzelleşirmiş.?

Şükür ehlinin yanında hamd etmeyi, nankörlerin yanında mâzalllah, şikâyet etmeyi öğrenirmişiz. Şuurlu bir mü’mine yakışan ise darlıkta da bollukta da şükür ve huzur hâlinde olmakmış.?

Yüceler yücesi Rabb’imiz, Kur’ân-ı Kerîm’de: “Şükrederseniz, nîmetimi arttırırım. (İbrâhim Sûresi/7)” buyurmuş. Allâh’ımız, kullarını en iyi tanıyan ve en çok seven imiş. Lûtfettiği ya da esirgediği her husus, muhakkak onların iyiliği içinmiş.?

Gülberenk Çocukları olarak bundan böyle bizler, Rabb’imizden gelen her şeye rızâ göstermeye; hamd, sabır ve şükür hâlinde yaşamaya niyetlendik! Ardından, öğrendiğimiz bilgilerin sevinciyle, güzelce dinlenmeye geçtik.?

Sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com‘da Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.?

Merve Doğancı
22.03.2021
Balıkesir3 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Rabbimiz bizleri Gülberenk çatısı altında dâim eylesin. Ona takılmak bir ayrıcalık.?

  2. Sümeyye Demirel dedi ki:

    Selâmün aleyküm canıım arkadaşım. Ben Uykudan Önce’leri dinliyorum. Seni ben de çook özledim. İnşallah seninle Allah’ım izin verirse görüşürüz. Aslında seninle hep kalben berâberiz, ben kalben seninle hep berâberim. Dilerim yüz yüze de görüşürüz.?????

  3. Emine AKYASAN dedi ki:

    Bu programda sâlihlerle, sâdıklarla birlikte olmanın tatlı misâllerini gördük. Herkesin kendine sorması gereken, düşünmesi gereken mühim bir mevzû! Şükürler olsun ki bizler Gülberenk gibi güzel bir yolla / yoldaşla birlikteyiz. Rabbim iki cihân berâberliği nasîp etsin. Âmin.⚘?

Yorum Yap