Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na bu akşam heyecanla, “Bir Parça!” şarkısını dinleyerek başladık. Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Her şey bir bütünün parçası.
Varlığın hangi zincirin halkası?
Parçalar güçlü olursa,
Mümkün mü zincirin kopması?”?

Düşündük de meğer sağlam bir parça olmadan, bütün îmâl edilemezmiş. Meselâ iğnesiz elbise dikilemez, tığ olmazsa kazak örülemezmiş.☺️

Hep birlikte bâzı fotoğraflara baktık. Gördük ki keçeden kesilmiş yapraklar; boncuklarla, çiçeklerle, iplerle buluşturulmuş ve zarif bir “Tutacak” meydana getirilmiş. Bu, parçaların bütüne nasıl da müthiş bir renk ve hava kattığının müstesnâ misâllerinden olmuş.

Müslümanlar da işte böyle, bir araya gelip âhenk ile çalıştıklarında, hârika işler başarabilirlermiş. Söz konusu hayırlı faaliyetler olduğunda, el ele vererek her bireyi ihlâslı, gayretli ve kuvvetli topluluklar hâline gelebilirlermiş.

Yüceler yücesi Allâh’ımız insana, iyiyi kötüden ayırt edebilmesi için akıl, fikir, göz ve kulak gibi mükemmel uzuvlar vermiş. Şuurlu bir mü’min, zararlı ya da kötü bir bütünün parçası olamazmış. O, dâimâ şöyle duâ edermiş: “Yâ Rabbî! Bizleri iyilerle, onlar arasından da en sevdiklerinle berâber eyle! Âmîn!”

Programımızın sonunda, her zaman olduğu gibi dişlerimizi misvakladık, saçlarımızı taradık. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduktan sonra sağımıza döndük, huzûrla yattık.

Sizler de Uykudan Önce bütününün, husûsî parçalarından biri olmak isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği resmî üyeleri arasına katılabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen, 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayınız.

Merve Doğancı
22.02.2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Gülberenk hizmetlerinde bir parça olmak da çok kıymetli. Rabbim her dâim hayırlı yerlerde, hayırlı bir parça olmak nasîp etsin inşallah.?

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Gülberenk’in en sevdiğim şarkılarından biri “Bir Parçaaa” Mànâsı çok derin. Rabb’imiz, parçası olduğumuz bütüne iyilik ve güzellik katmayı, bütünü olduğumuz parçalara da en hayırlı misâl olmayı lûtfetsin. Âmîn. ⚘?

Yorum Yap