Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Saat 21:00’i gösterdi ve Uykudan Önce Programı tüm heyecânıyla gerçekleşti. ☺️

Bu akşam duyduk ki Arı Ablalar, eğitim için Afrika’dan İstanbul’a gelecek olan talebelere, hediye paketleri hazırlamak üzere seferber olmuşlar. Küçük büyük demeden herkes elinden gelen gayreti gösteriyor ve talebelerin ihtiyaçları büyük bir şevkle hazırlanıyormuş.☺️ Biz de bu hayra ortak olabileceğimizi duyunca heyecanlandık ve mutlu olduk! ?

Meğer, düşünmek çok iyi bir şeymiş. Her zaman hayâl etmeli, sonra da niyet edip harekete geçmeli ve ortaya bir eser çıkarmalıymışız. Böyle yaparsak, hem kendimizi iyi hissedermişiz, hem de saçma sapan şeyler düşünmeye vaktimiz kalmazmış.

Bu tür işleri yaparken odamız, evimiz biraz dağılabilirmiş. Zâten hiçkimse her zaman çok mükemmel, çok derli toplu değilmiş; fakat herkes dağıttığı yeri toplamasını bilmeliymiş.

İnsan her zaman aynı şeyi yapmaktan sıkılabilirmiş. Farklılıklar her zaman iyi gelirmiş. Zâten sürekli birinin yaptığına bakıp kopya edecek olsak, ortaya hiç orijinal bir şey çıkamazmış. O nedenle, kafamızı çalıştırıp hayâllerimizi hayâta geçirmemiz çok çok çok kıymetliymiş. Rabb’imizin Hayy isminin tecellîsi, hayâllerimizle gerçekleşirmiş. Ve bu bir tek biz insanlara mahsus imiş.☺️ Canımız Allâh’ımız, bize ne çok şey lûtfetmiş! ?

İnsan hayırlı işlerle meşgûl olunca şerli düşünceler ve işler ondan kaçıp gidermiş. Moralimiz bozuk olduğunda sevinmenin en kolay yolu, birini sevindirmekmiş.

Gülberenk Çocukları, dünyâya güzellikler katar, faydalı işler yapar, namazlarını düzenli bir şekilde kılar ve her dâim yüz güldürür imiş.☺️

Bizler küçük olsak da büyüklerimiz bize emek verip öğrettiğinde birçok şeyi başarabilirmişiz. Zâten emek verildiğinde ortaya çok güzel şeyler çıkarmış. Küçük şey çokmuş, küçümsemek yokmuş!

Hiçkimse bir sabunu, bir lifi, bir çantayı, bir kalemi küçümsememeliymiş. Hem
bir lirayı küçümseyen beş liraya, beş lirayı küçümseyen yirmi liraya, yirmi lirayı küçümseyen yüz liraya sâhip olamazmış. ?

Damlaları küçük gören deryânın kıymetini bilemez, noktaları küçük gören cümle kuramaz, harfleri küçümseyen yazı yazamaz, sayfayı küçümseyen defter dolduramazmış. O sebeple, her şeyin kadrini kıymetini bilmek lâzımmış.

Bunları öğrenince, hiçbir şeyi küçümsememeye azmettik! Yatsı namazımızı kılıp güzelce dinlenmek için yatağımıza geçtik! ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife : Hatice SAĞLAM

 2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Bu programı dinlemek, gün içinde yaptığımız eeenn faydalı işlerden Elhamdülillah.?Allah’ımız bu öğrendiğimiz kıymetli bilgiler ile amel edebilmeyi de nasîp etsin inşallah. ?❤️?

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    İnsan hayırla meşgûl olursa şerli düşünceler ondan gidermiş. Güzel bir sözü hatırlattı;
    Hak ile meşgûl olmazsan bâtıl seni istilâ eder. Bizi hayırlı işler yapan Gülberenk ile tanıştıran Mevlâ’ma bin şükür…⚘?

Yorum Yap